Саміт з питань ядерної безпеки у Києві [репортаж, відео]

  Проривом назвав Президент конференцію донорів чорнобильських проектів. Уперше Україні вдалося назбирати, за підрахунккаи Віктора Януковича, 550 мільйонів євро на добудову об`єкта "Укриття" та зведення могильника ядерних відходів. До Києва на зходи з питань ядерної безпеки сьогодні з`їхали високопдочспаці з 50 країн світу. Голова Америкнаської делегації назвав Україну - глобальним лідером ядерної безпеки.

  Забути про чорнобильські проблеми. Країни світу об`єднуються, щоб разом поставити крапку у будівництві безпечного укриття над 4 енергоблоком. На конференції країн донорів учасники не тільки говорять про ядерну небезпеку, а й виділяють необхідні кошти. Їх треба щонайменше 740 мільйонів євро. Утім попереднь виділяється лише 550. Україна руки не опускає сподівається, що останнє слово ще не сказали низка важливих донорів. 

  Хоча представництво на найвищому рівні і зібрала чернобильська трагедія на києвському саміті все частіше лунає інша назва "Фукусімі-1". Чорнобиль - це урок, а фукусімська трагедія можливість об`єднати зусилля всього світу.

  Учасники конфереції все більше наполягають, Україні потрібно відмовитися від синдрому жертви Чорнобиля. Європейці прозоро натякають після 2015 року чути про проблеми Чорнобильської АЕС все менше і менше. Треба рухатися далі і виробляти нові стандарти ядерної безпеки у світі.

  Андрій Жигулін, Денис Ковальов, 5 канал

       

  Попередній матеріал
  На Київщині відкрили обласний "Центр безпеки життєдіяльності"
  Наступний матеріал
  Скаргу на незаконність порушення справи проти Кучми подали його адвокати
  Теги: