Ірина Геращенко timenews.in.ua

"Сафарі на Донбасі" і "полювання" на українців: Геращенко розповіла, для чого Росії нові бранці

  Російська сторона переслідує кілька політичних цілей, у тому числі намагається переконати світ, що Крим – це не українська територія

  Захоплюючи нових бранців, Росія прагне знайти важелі впливу на Україну та намагається дискредитувати офіційний Київ. Про це заявила представник України у Тристоронній контактній групі та заступник голови ВР Ірина Геращенко на сторінці у Facebook.

  "В окупованому Криму ідейними послідовниками НКВД з ФСБ затримано за надуманими і нікчемними звинуваченнями чергових жертв – українців. РФ продовжує своє полювання на українців: сафарі на Донбасі, де вбиває і калічить, і хапання в пастку на окупованих територіях і в самій РФ", – зазначила Геращенко.

  Вона також заявила: "Навіщо Москві нові бранці? Перше і очевидне: продовжувати шантажувати Україну, вимагаючи викуп ( у вигляді певних політичних вимог). Друге: спроба дискредитувати Україну, перекласти з хворої голови на здорову, намагаючись переключити увагу світу з агресивної політики Москви на начебто українські провокації".

  "Це спроба вбити в голову світу ідеологему, що Крим – це не українська територія, і що Україна начебто має якесь відношення до тероризму. Це хвора фантазія Кремля, якою намагаються труїти-дурити світ", – переконана Геращенко.

  Вона також зазначила, що наразі "важко усвідомлювати, що бранців стає більше, що норми дипломатії і міжнародного гуманітарного права в РФ не працюють, бо до затриманих навіть не допускають консулів".

  Водночас, віце-спікер наголосила, що Україна буде боротися за кожного свого громадянина і вимагати від світу солідарності і підтримки у цьому питанні.

  Нагадаємо, напередодні радник СБУ Юрій Тандіт заявив, що заявами про "українських диверсантів" ФСБ залякує жителів Криму.

  Як повідомлялося, 10 листопада у ФСБ РФ заявили про затримання нібито учасників "диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України". У Росії їх звинувачують у "вчиненні диверсійних акцій на об'єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення півострова Крим".

  Натомість, у Міноборони України подібні закиди спростували і заявили, що українських диверсантів у Криму немає.

  Попередній матеріал
  Трамп назвав пріоритети роботи своєї адміністрації
  Наступний матеріал
  Анонс прямих трансляцій на 5.ua

  Заявами про "українських диверсантів" ФСБ залякує жителів Криму - Тандіт

  Стали відомі подробиці затримання одного з "українських диверсантів" у Криму

  "ФСБ перетворилася на фабрику брехні": У Міноборони заявили, що українських диверсантів у Криму немає

  ФСБ заявила про затримання "українських диверсантів" у Криму – ЗМІ