Російські телевізійні канали можуть зникнути з кабельних мереж України

  Російські телевізійні канали вже найближчим часом можуть зникнути з кабельних мереж українських операторів. Більшість цих телестанцій підпадають під заборону Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. У рішенні йдеться про те, що будь-яка неадаптована під українських ринок телепродукція має полишити мережі.
  Запорізький пенсіонер Андрій Пишнов був шокований, коли увечорі, увімкнувши телевізор, не побачив улюблених каналів. Саме із Запоріжжя почалася боротьба із чужеземним телемовленням.

  Андрій Пишков, пенсіонер: "А что можно смотреть на украинских каналах? Вот эту сессию? Эту Раду? Одно и то же, как включишь, так и пошло. Одна реклама та же".

  Після численних закидів у застосуванні цензури та широкого розголосу питання, Нацрада відповіла - ніякої політики у намірах регуляторів немає. Голова Нацради Віталій Шевченко роз`яснює - забороняються не лише російські, а й усі закордонні канали, неадаптовані під українське законодавство.

  Віталій Шевченко, голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення: "Нацрада приймає рішення, яке зовсім не пов`язане з політикою. Чому держава Україна повинна міритися з присутністю зарубіжних програм які обтирають ноги об наше виборче законодавство і транслюють, що завгодно, навіть у новинах розказують за що голосувати повинні виборці України".

  Олександр Швець, заступник голови СКТУ: "Є багато інших рішень але цього немає".

  Олександр Швець не може знайти рішення про заборону неадаптованих каналів на сайті Нацради. Заступник голови спілки кабельного телебачення України розводить руками - немає публікації - не буде і його дотримання. Ба більше, навіть, якщо нова норма набере чинності, провайдери обіцяють засипати суди позовами. На їхнє переконання - Нацрада немає жодних повноваженнь диктувати людям що дивитись, а що ні.

  Олександр Швець, заступник голови СКТУ: "Нацрада перебарала на себе незрозумілі повноваження, яке дуже схоже на цензуру. ТОді нацраді треба видати зброю як кадровим співробітникам СБУ або МВС. Вони не є органом, яке займається безпекою. Вони є контролюючим органом. для безпеки є інші органи".

  Окрім законодавчого підґрунтя, рішення Нацради має ще й економічні підвалини, кажуть провайдери. Бо якщо українським глядачам зменшать коло програм, то у вітчизняних каналів побільшає кількість глядачів, а отже і доходів від реклами.

  Сергій Бойко, президент "Воля-кабель": "Саме українські канали виграють через те, що певні канали будуть зникати".

  Що ж до кабельників, то вони вже підраховують збитки. А у деяких регіонах у ситуацію намагається втрутитися місцева влада. Зокрема, у Запоріжжі депутати поставили ультиматум провайдерам. Або ті відновлять відключені канали, або з ними розірвуть усі договори. Тепер кабельники опинилися між двох вогнів. Не погодяться з Нацрадою - втратять ліцензію, погодяться - втратять прибутки.

  Азад Сафаров, Андрій Верстюк, Сергій Кондратьєв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.20Мб)
  Попередній матеріал
  Прокуратура: У трагедії на луганському атракціоні - винні чиновники
  Наступний матеріал
  Тарасюк: дата виборів не є остаточною
  Теги:
  Loading...