5.ua

Росія зараз не має наміру вводити своїх "миротворців" на схід України

  Росія може направити миротворців до Донецької області України тільки з дозволу Ради безпеки ООН. Про це заявив голова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Озеров, - повідомляє Інтерфакс.

  Як відомо, проросійські бунтівники, які захопили будівлю Донецької обласної адміністрації, оголосили про створення "Донецької республіки". Рішення було прийнято самопроголошеною "народною радою", створеною в захопленій будівлі. "Рада" виступила за приєднання "Донецької республіки" до Росії, а також звернулася до президента РФ Володимира Путіна з проханням про введення миротворчого контингенту.

  Як заявив Озеров, "були приклади введення миротворчого контингенту на територію Південної Осетії і Абхазії, але це було в рамках СНД, а просто так взяти і ввести на заклик місцевої влади наш миротворчий контингент у Донецьк або кудись ще - це суперечить міжнародним принципам і нормам".

  При цьому він підкреслив, що "якщо буде прийнято рішення РБ ООН про введення миротворців, тоді Росія як постійний член Ради безпеки і учасник Договору по співпраці і безпеки в Європі може увійти до складу миротворчого контингенту для забезпечення безпеки в тому чи іншому регіоні".

  Попередній матеріал
  НАТО обмежує доступ російських дипломатів в свою штаб-квартиру в Брюсселі
  Наступний матеріал
  У Києві масово закриваються дорогі ресторани