5.ua

Росія вивела 70% окупаційних військ з України - Порошенко

  Для громадян, які мешкають біля зони АТО, можуть запровадити особливий режим перебування. Про це під час розширеного засідання Кабінету міністрів заявив Президент України Петро Порошенко.


  Водночас, гарант повідомив, що за останніми даними розвідки Росія вже відвела з території України 70 відсотків своїх військ. Втім, за словами Порошенка, Україна все одно залишається перед ситуацією із тривалою військовою загрозою. Також Президент повернувся й до теми Мінських угод. Як наголосив Порошенко – текст домовленостей не означає ані федералізації, ані будь-якої форми відчуження території України. На підтвердження власних слів Президент повідомив, що за його ініціативи текст угоди був оприлюднений у виданні "Голос України".

  "Я хотів би чітко проінформувати, наголосити, що Україна не зробила жодних поступок в питанні своєї територіальної цілісності, питанні свого державного устрою. Ми залишаємося соборною і унітарною державою. І для того, щоби всі мали можливість в цьому переконатися, я наполіг на тому, незважаючи на відсутність нібито таких домовленостей, щоби всі документи, які підписуються – негайно були оприлюднені. Звертаю вашу увагу – ні про яку федералізацію, ні про яке відчуження в протоколі не йдеться і йтися не може", – підкреслив Петро Порошенко.

  Водночас, збереження життя громадян та звільнення полонених – Порошенко назвав найсуттєвішим результатом, вже досягнутим завдяки мінському протоколу. Президент наголосив, що до кінця тижня загальна кількість звільнених повинна сягнути 1200 осіб.

  Петро Порошенко уточнив: "Розпочався процес звільнення українських військових і цивільних, які утримувалися незаконними збройними формуваннями. Вже сьогодні з часу оголошення припинення вогню, звільнено майже 700 наших українських громадян. До кінця цього тижня існує чіткий графік, коли ще 500 українців нарешті отримають можливість повернутися додому".

  Сьогодні ж Президент України підписав закон, який дозволяє запроваджувати санкції проти Росії.

  Попередній матеріал
  До 15 вересня уряд внесе до парламенту проект держбюджету
  Наступний матеріал
  Протестувальники перекрили рух біля Міністерства оборони України
  Loading...