5.ua

Резолюція ПАРЄ застерігає Київ перед застосуванням сили [відео] (оновлено)

  У Страсбурзі на сесії ПАРЄ українська делегація намагалася протягнути норму про можливість референдуму щодо вибору зовнішньополітичного вектора країни. Однак спроба провалилася. Попри підтримку Росії, до остаточного тексту резолюції ПАРЄ щодо України поправка з Банкової-Кремля не увійшла.

  Резолюцію підтримало 114 делегатів, проти – 34, 12 – утримались. У документі закликають до діалогу та висловлюють занепокоєння через насильство. І наголошують: якщо в Україні застосують силовий сценарій – Парламентська асамблея Ради Європи позбавить українську делегацію права голосу вже на наступній сесії у квітні. Обурюватись такою постановкою питання стала... Росія. Представник Москви Ігор Морозов звинуватив  асамблею ПАРЄ у підтримці меншості українців. Після цього делегат від Росії запевнив, що в українських подіях немає російського сліду. Водночас, доповідачі Майліс Репс з Естонії та Маріетта де Пурбе-Лундін зі Швеції попередили колег, що насильство в Україні сягнуло небачених масштабів, і закликали до рішучих кроків. Від України на заході був присутній голова постійної делегації у міжпарламентській організації Іван Попеску. А от депутатська картка пана Попеску була в Києві і вчора проти ночі жила своїм життям – голосувала за владний законопроект про заручників. Як відомо, це є порушенням регламенту, а регламент для депутата – закон.

  Іван Попеску, представник делегації України в ПАРЄ: «Трагічні події в Україні призвели до ескалації, коли мирний протест переріс до захоплення офіційних будівель, не лише у столиці, але й у регіонах. Це призвело до сотні поранених і жертв з обох боків. Країна перебуває на межі найсерйознішого громадянського конфлікту від часів проголошення незалежності України. Я дуже занепокоєний за українців та громадян інших країн, які перебувають зараз в Україні. Жодні політичні амбіції чи погрози не мають ставити під ризик життя мирних мешканців».

  Сергій Соболєв, народний депутат, ВО «Батьківщина»: «І що ми зараз маємо? Три з половиною тисячі у лікарнях, які бояться звертатися по медичну допомогу, бо їх заарештують. 126  жорстоко побитих міліцією журналістів, разом з репортерами з Росії, України, ЄС. 29 людей викрадено, двох із них знайшли у лісі біля Києва зі слідами тортур. Зараз 2 тисячі людей перебувають у в'язницях. У нас 45-мільйонне населення України стало заручниками режиму Януковича».

  Попередній матеріал
  Столичні школи йдуть на канікули через негоду
  Наступний матеріал
  Кличко: лікарняний Президента - передвісник введення надзвичайного стану
  Теги:
  Loading...