Рейтинг Freedom House: за 3 роки в Україні незмінні – корупція, правосуддя та рівень свободи ЗМІ

Дослідники відносять Україну до країн з перехідною/гібридною політичною системою

За рейтингом Freedom House, Україна наразі має проблеми з корупцією, правосуддям, свободою ЗМІ. Такі висновки дослідження розвитку демократії у країнах перехідного періоду "Nations in Transit-2016".

У звіті Україну також відносять до країн з перехідною/гібридною політичною системою.

Відповідно до рейтингу FH, Україна у своєму розвитку демократії серед посткомуністичних країн посідає 18 місце з 29 можливих, набравши 4,68 балів за сімома критеріями: процес виборів, розвиток громадянського суспільства, свобода ЗМІ, рівень демократії центрального уряду, рівень демократії місцевого управління, незалежність і робота системи правосуддя та корупція.

У звіті зазначається, що стан боротьби з корупцією, свободи ЗМІ та правосуддя залишились на рівні 2013 року і не змінювалися протягом останніх трьох років.

Крім того, за прогнозами експертів FH, у 2016 році Україна й надалі стикатиметься з проблемами територіальної цілісності "через агресію Росії та нестабільність своїх національних демократичних інститутів".

Водночас, дослідники вказують на те, що "найважчу кризу, скоріш за все, пройдено, і країна буде мати більше простору для здійснення реформ і стимулювання економічного відновлення".

Найбільшими проблемами, на думку експертів, залишаються високий рівень корупції та слабкість інститутів із забезпечення верховенства права.

За результатами дослідження, найгірші показники розвитку демократії мають країни з авторитарною політичною системою: Росія та інші пострадянські країни (Таджикистан, Казахстан, Білорусь, Азербайджан, Туркменистан, Узбекистан).

Як повідомляв 5.ua, цього року у світовому рейтингу щастя Україна посіла 123 місце серед 157 країн.

Попередній матеріал
Безпілотник ОБСЄ зняв, як окупанти ведуть мінометний вогонь з передмість Донецька
Наступний матеріал
Аваков гостро відреагував на скандальну заяву Трампа

Міжнародна агенція Fitch Ratings встановила рейтинг України на переддефолтному рівні

Путін скотився з першого місця на 29-те в рейтингу Time

У світовому рейтингу щастя Україна посіла 123 місце

Рейтинг економічної свободи: Україна на 162 місці