president.gov.ua

Реінтеграція ОРДЛО: які два законопроекти зареєстрував у ВР Порошенко

Сполучені Штати вже заявили, що підтримують такі зусилля влади

Два президентські законопроекти щодо реінтеграції Донбасу зареєстровані у Верховній Раді. Про це повідомляє "5 канал".

Перший – про особливості державної політики із забезпечення суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей. Другий – щодо створення необхідних умов задля мирного врегулювання ситуації в ОРДЛО.

Продовжити ще на рік особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей пропонує Петро Порошенко. Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді і стосується він створення необхідних умов задля мирного врегулювання ситуації в ОРДЛО.

Однак зробити це планується лише після набуття чинності іншого президентського законопроекту – про особливості державної політики із забезпечення суверенітету України над тимчасово окупованими територіями. Дивіться також нижче повний текст законопроекту про суверенітет Донбасу.

США вже заявили, що підтримують такі зусилля влади. На думку американських дипломатів, це допоможе врегулювати ситуацію в регіоні, йдеться в заяві посольства США в Україні, яку розмістили у мікроблозі Twitter.

Тож, згідно з документами: окупація територій Донбасу є нелегітимною і не надає цим населеним пунктам жодних територіальних прав. Які ще принципи закладені у законопроекті, читайте за цим посиланням.

Законопроекти уже прокоментував народний депутат від "БПП" Іван Вінник.

"Стаття 4 – одна з найважливіших пунктів. В чому є ця велика відмінність від усіх інших проектів, які подавали наші колеги. Дивіться: метою державної політики є і забезпечення державного суверенітету... З окупованих територій Донецької та Луганської областей є, увага – звільнення цих територій та відновлення конституційного ладу на них, зрозуміло? Потім будемо інтегрувати, ну а далі... Треба звільнити від агресора, відновити державний лад, провести місцеві вибори, а потім будемо будувати дороги, відновлювати мости", – роз'яснив Вінник.

Як повідомляв 5.UA, Україна узгоджувала законопроект про реінтеграцію ОРДЛО з "ключовими партнерами".

Дивіться також фотогалерею за темою:

90 хвилин про курс України: Порошенко виступив зі щорічним зверненням до нардепів у ВР – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Засідання комітету ВР України щодо подій 10 вересня 2017 року на пункті пропуску "Шегині" – трансляцію завершено
Наступний матеріал
Комітет з питань нацбезпеки ВР просить Президента звільнити Муженка
Loading...