president.gov.ua

Реінтеграція ОРДЛО: які два законопроекти зареєстрував у ВР Порошенко

Сполучені Штати вже заявили, що підтримують такі зусилля влади

Два президентські законопроекти щодо реінтеграції Донбасу зареєстровані у Верховній Раді. Про це повідомляє "5 канал".

Перший – про особливості державної політики із забезпечення суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей. Другий – щодо створення необхідних умов задля мирного врегулювання ситуації в ОРДЛО.

Продовжити ще на рік особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей пропонує Петро Порошенко. Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді і стосується він створення необхідних умов задля мирного врегулювання ситуації в ОРДЛО.

Однак зробити це планується лише після набуття чинності іншого президентського законопроекту – про особливості державної політики із забезпечення суверенітету України над тимчасово окупованими територіями. Дивіться також нижче повний текст законопроекту про суверенітет Донбасу.

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

США вже заявили, що підтримують такі зусилля влади. На думку американських дипломатів, це допоможе врегулювати ситуацію в регіоні, йдеться в заяві посольства США в Україні, яку розмістили у мікроблозі Twitter.

Тож, згідно з документами: окупація територій Донбасу є нелегітимною і не надає цим населеним пунктам жодних територіальних прав. Які ще принципи закладені у законопроекті, читайте за цим посиланням.

Законопроекти уже прокоментував народний депутат від "БПП" Іван Вінник.

"Стаття 4 – одна з найважливіших пунктів. В чому є ця велика відмінність від усіх інших проектів, які подавали наші колеги. Дивіться: метою державної політики є і забезпечення державного суверенітету... З окупованих територій Донецької та Луганської областей є, увага – звільнення цих територій та відновлення конституційного ладу на них, зрозуміло? Потім будемо інтегрувати, ну а далі... Треба звільнити від агресора, відновити державний лад, провести місцеві вибори, а потім будемо будувати дороги, відновлювати мости", – роз'яснив Вінник.

Як повідомляв 5.UA, Україна узгоджувала законопроект про реінтеграцію ОРДЛО з "ключовими партнерами".

Дивіться також фотогалерею за темою:

90 хвилин про курс України: Порошенко виступив зі щорічним зверненням до нардепів у ВР – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Засідання комітету ВР України щодо подій 10 вересня 2017 року на пункті пропуску "Шегині" – трансляцію завершено
Наступний матеріал
Комітет з питань нацбезпеки ВР просить Президента звільнити Муженка
Loading...