Офіційний сайт Президента України

Реактивна зброя та крилаті ракети: у РНБО затвердили оборонне замовлення на 2019 рік

У 2018 році до Збройних сил України поставлено понад 3 тисячі зразків озброєння, військової техніки та спеціальних виробів, понад 450 тисяч ракет і боєприпасів

Рада національної безпеки і оборони затвердила основні показники Державного оборонного замовлення на 2019-2021 роки. Про це повідомляє сайт РНБО.

"У 2019 році буде завершено ряд пріоритетних проектів зі створення ракетної та ракетно-реактивної зброї", – зазначив секретар РНБО Турчинов, додавши, що насамперед це стосується ракет зі збільшеною дальністю ураження, комплексу крилатих ракет наземного базування для знищення морських цілей, "що значно посилить берегову оборону Чорноморського та Азовського узбережжя України".

Він також наголосив, що будуть підтримуватися перспективні розробки та виробництво озброєння і військової техніки, важкої гаубичної артилерії, засобів протиповітряної оборони та зв'язку, бронетанкової техніки, розширено виробництво боєприпасів та снарядів.

Турчинов зазначив, що запровадження воєнного стану дало змогу оцінити, наскільки Україна готова мобілізувати всі свої ресурси: "військові, економічні, людські, щоб протидіяти повномасштабній військовій агресії".

Він додав, що під час перевірки готовності Збройних сил України та всієї виконавчої вертикалі – від Кабміну до місцевих адміністрацій, – працювати в особливих умовах, "було також виявлено ряд недоліків, які, відповідно до рішення РНБО України, повинні бути терміново виправлені". "Зокрема, йдеться про усунення проблемних моментів та внесення необхідних змін до законодавчих та інших нормативних актів у сфері мобілізаційної підготовки, цивільної та територіальної оборони та реалізації інших заходів, передбачених правовим режимом воєнного стану", – сказав він.

Крім того, Турчинов зауважив, що в областях, де було введено воєнний стан, кількість скоєних правопорушень та злочинів (зокрема, тяжких) скоротилася в середньому на 30%. Було вилучено велику кількість незареєстрованої зброї та вибухових пристроїв.

Підбив Турчинова і підсумки 2018 року. Так, за його словами, на виконання Державного оборонного замовлення у 2018 році до Збройних сил України поставлено понад 3 тисячі зразків озброєння, військової техніки та спеціальних виробів, понад 450 тисяч ракет і боєприпасів.

Турчинов нагадав, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" фінансування завдань оборони і безпеки збільшено на 33,3 млрд гривень порівняно з минулим роком, і передбачено в сумі 212,0 млрд гривень, що становить 5,37 % валового внутрішнього продукту.

Як повідомляв 5.UA, воєнний стан був запроваджений із 14:00 26 листопада 2018 року строком на 30 діб – до 14:00 26 грудня 2018 року в десяти областях України: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій і Херсонській, а також у внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Як відомо, воєнний стан запровадили у відповідь на агресивні дії Росії 25 листопада в Керченській протоці, коли російські кораблі обстріляли та захопили три українські судна та 24 українських моряків. Підконтрольний Росії "суд" в окупованому Криму заарештував на два місяці всіх захоплених українських моряків та звинуватив їх у "незаконному перетині російського кордону". Всіх військовополонених доставили з Криму до московських СІЗО "Лефортово" та "Матроська тиши".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Наєв проінспектував оновлені блокпости на Донеччині – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
РНБО продовжила обмеження на в'їзд до України чоловіків-громадян Росії
Наступний матеріал
Штаб ООС: у відповідь на вогневі провокації ЗСУ ліквідували двох найманців
Loading...

РНБО запровадила нові санкції проти Росії: за що саме ввели обмеження та проти кого

Порошенко: РНБО внесе окремих депутатів РФ і підприємства-постачальники ЗС РФ до розширеного списку санкцій

РНБО збереться на засідання для обговорення воєнного стану

Танки прориву, ЗРК і бойові "пташки": ЗСУ передали понад 200 одиниць військової техніки

Росія провела випробування гіперзвукової ракети "Циркон" – ЗМІ

У Криму росіяни влаштували вишкіл з протиповітряної оборони за участі ЗРК С-400