5.ua

Ранкове засідання ВРУ завершилось безрезультатно (оновлено) [відео]

  Обурені, що зміст цього документа спрямований на те, щоби вивезти Юлію Тимошенко на лікування за кордон ув'язненою. Щоб цього не допустити, три опозиційні фракції запропонували свій варіант законопроекту. Однак, регіонали кажуть, що його іще не читали. Натомість готові розглядати сьогодні законопроекти авторства Сергія Міщенка та Анжеліки Лабунської - навіть без вердикту профільного комітету.

  Сергій Власенко, захисник Юлії Тимошенко: «Захист Юлії Тимошенко змушений констатувати, що цей законопроект – як не підписати угоду про асоціацію, це не закон про лікування ув’язнених за кордоном, це тим більше не закон про звільнення Юлії Тимошенко. Звертаюся до Сергія Міщенка, щоб він згадав, що він людина і був колись членом БЮТу і відкликав цей закон».

  Володимир Олійник, народний депутат, Партія регіонів: «Щодо третього закону. Цей закон появився вчора, якраз на нашу ініціативу, що ми включимо ці два законопроекти. Перше, виникає питання – чому вчора, а не позавчора. Друге питання – чи не свідчить це про те, що ваша хибна була політика – про помилування Президентом, навіщо ви амністію пропонуєте? І третє – хочу прочитати суть цього закону, мені дуже важливо побачити – а що таке вибіркове правосуддя, як юридичний термін, який там повинен розтлумачити».

  І парламентська більшість, і опозиція – єдині у висновках, що комісія з питань помилування, яка сьогодні засідатиме, долі Тимошенко не вирішуватиме. Це питання там навіть не планують розглядати. Нардеп-регіонал Сергій Гриневецький нагадав, у помилуванні опозиціонерки Комісія відмовила ще у квітні, і повторно розглядати питання не буде. Лідер «Батьківщини» Арсеній Яценюк натомість упевнений, що цього просто не бажає Президент.

  Арсеній Яценюк, лідер фракції ВО "Батьківщина": «Комісія про помилування є дорадчим органом і вона ні на що не впливає, якщо на це немає волі Президента України Віктора Януковича. Таке положення. Якщо б Президент дав вказівку терміново зібрати комісію й розглянути питання Юлії Тимошенко і задовольнити його, то ми б зараз не обговорювали жодні законопроекти, а вже був би указ про часткове помилування, на яке згодна Юлія Тимошенко і зараз ми б дискутували про те, як купити квитки у Вільнюс, щоб підписати угоду з Європейським союзом».

   

  Попередній матеріал
  На Черкаській ТЕЦ горіла підстанція – вже загасили
  Наступний матеріал
  ЦВК жеребкуванням визначила склад окружкомів