mtdata.ru

Радянська окупація для Росії є таким самим нормальним явищем, як і нинішня окупація Криму і Донбасу - Перебийніс

  Факт окупації Радянським Союзом країн Центральної та Східної Європи, в тому числі Східної Німеччини, для сучасної Росії є таким же нормальним явищем, як і нинішня окупація Криму і Донбасу.

  Про це заявив речник МЗС України Євген Перебийніс.

  "Із здивуванням дізналися про намір МЗС Росії отримати реакцію на інтерв'ю прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка в МЗС Німеччини. В такому разі Росія має поцікавитися думкою й багатьох інших європейських країн, до яких СРСР після Другої світової війни експортував тоталітарний режим і де жорстоко придушував будь-які спроби демократичних змін, як це було в Будапешті, Празі, Варшаві і багатьох інших столицях так званого "соцтабору"", - йдеться в коментарі речника МЗС.

  За словами Перебийноса, Росія, як самопроголошений правонаступник СРСР, "своїми неадекватними пропагандистськими інтерпретаціями висловлювань керівника українського уряду лише підтверджує те, що факт фізичної та ідеологічної окупації Радянським Союзом країн Центральної та Східної Європи, в тому числі Східної Німеччини, для сучасної Росії є таким же нормальним явищем, як і нинішня окупація Криму і Донбасу".

  "Саме це і ніщо інше мав на увазі Арсеній Яценюк, спілкуючись з німецькими журналістами. І ніхто, крім російських журналістів і дипломатів, не став шукати в його словах інші підтексти, яких в них не було і не могло бути", - наголосив речник МЗС.

  "Як після Другої світової війни СРСР поділив Європу на табори за ідеологічним принципом, так і сьогодні Росія намагається розділити континент на сфери впливу, консервуючи диктаторські режими шляхом створення і підтримки "заморожених" конфліктів. Але так, як 25 років тому, європейці обрали свободу, сьогодні український народ чітко заявив про те, що більше не хоче жити в "совку" і "русском мире", а прагне стати частиною цивілізованої, демократичної і правової європейської родини", - заявив Перебийніс.

  На жаль, саме російська агресія в Україні несе сьогодні головну загрозу цим основоположним європейським цінностям. І тому головним завданням всього цивілізованого світу сьогодні є зупинити спроби Росії вчергове перекроїти Європу під свої агресивні інтереси, змусити її поважати територіальну цілісність і суверенітет інших держав, повернутися в цивілізоване поле загальноприйнятих міжнародних відносин, додав він.

  Попередній матеріал
  Олланд заявив, що загрози для Франції не закінчилися
  Наступний матеріал
  Президент готовий терміново внести до парламенту зміни до законодавства про Національне антикорупційне бюро