5.ua

Рада завтра розпочне із закону про вибори

  Верховна Рада розпочне день 12 серпня з розгляду законопроектів щодо проведення виборів.


  Про це журналістам повідомив лідер фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв у понеділок одразу після завершення Погоджувальної ради.

  За його словами, фракція наполягала, щоб спочатку розглядався "антитерористичний блок законопроектів, а також урядові ініціативи щодо санкцій та децентралізації бюджету", однак "нас не послухали і пропонують поставити першим питанням закон про вибори".

  "Першими будуть внесені на голосування кілька законопроектів про вибори на пропорційній основі за відкритими списками. В разі якщо не набирається необхідна кількість голосів по цих питаннях, буде поставлено на голосування законопроект Руслана Князевича, який базується на попередній виборчій системі 2006-7 років з максимальною відкритістю списків та процесу голосування", - розповів Соболєв.

  "Також там запропоновано норми щодо скорочення термінів та фінансування виборчої кампанії а також блоки (утворення передвиборчіх блоків партій - Ред.)", - додав він.

  За словами Соболєва, нардепи-мажоритарники наполягають на голосуванні за нині існуючу виборчу систему однак із такими самими нормами щодо термінів та фінансування кампанії, однак "поки що під третю пропозицію є найменша кількість голосів".

  За словами лідера фракції "Батьківщина" після цього ВР має розглянути положення, які регулюють особливий порядок затримання, тримання під вартою та розгляду в судах справ проти членів терористичних організацій, урядові ініціативи щодо створення служби фінансових розслідувань, децентралізації бюджету а також 5 антикорупційних законопроектів.

  Коментуючи закон про люстрацію, Соболєв сказав, що фракції "Батьківщина", УДАР та "Свобода" підтримують його, однак попри це документ "все-таки не набирає достатньої кількості голосів".

  Також, за словами Соболєва, Верховна Рада розгляне в другому читанні закон про прокуратуру, зокрема з нормами щодо повноважень воєнної прокуратури.

  "Я не розумію, як можна прийняти це все за один день, ми це навряд чи зможемо і тому скоріше за все сесійний тиждень буде продовжений", - підсумував Соболєв.
  Попередній матеріал
  Українська гімнастка продала свою золоту медаль, щоб допомогти армії
  Наступний матеріал
  Росія закрила чотири КПП на кордоні з Україною
  Loading...