zn.ua

Рада закликала ОБСЄ вивчити обставини підготовки звіту місії на виборах до Держдуми РФ у Криму

  ВР вважає вибори до Держдуми Росії грубим порушенням основних принципів і норм міжнародного права, а їх результати і юридичні наслідки такими, що не можуть бути визнані легітимними

  Верховна Рада України ухвалила постанову щодо Звернення Верховної Ради України "Про Остаточний звіт ОБСЄ/БДІПЛ за результатами спостереження на виборах до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації 2016 року" (№5687). За це рішення проголосували 239 народних депутатів, передає УНІАН.

  У зверненні, зокрема, наголошується, що остаточний звіт місії ОБСЄ/БДІПЛ щодо виборів до Держдуми РФ 2016 року "не містить жодної юридичної оцінки впливу проведення голосування в Криму та м. Севастополь на результати цих виборів".

  "У звіті навіть не згадується той факт, що АР Крим та м. Севастополь є незаконно окупованими Російською Федерацією територіями. Натомість, неможливість моніторингу за виборами у Криму у звіті пояснюється "відсутністю консенсусу у питаннях статусу Криму серед країн-учасниць ОБСЄ", при цьому про домовленість щодо включення до остаточного звіту саме такого формулювання було оголошено публічно окремими членами ЦВК РФ безпосередньо після дня голосування", – йдеться у зверненні.

  Крім того, наголошується, що Верховна Рада вважає вибори до Держдуми РФ грубим порушенням основних принципів і норм міжнародного права, а їх результати і юридичні наслідки та, відповідно, склад, повноваження, акти та рішення Держдуми сьомого скликання такими, що не можуть бути визнані легітимними.

  Також український парламент заявляє про неприпустимість ігнорування в Остаточному звіті ОБСЄ/БДІПЛ за результатами спостереження на виборах до Держдуми 2016 року фактів незаконного голосування на території незаконно окупованих Криму та Севастополя, а також закликає ОБСЄ/БДІПЛ оперативно розробити стандарти реагування та оцінювання викликів для виборчих стандартів, пов'язаних із агресивними діями одних держав-учасниць ОБСЄ на території інших.

  ВР звертається до країн-членів ОБСЄ з проханням підтримати звернення до ОБСЄ/БДІПЛ щодо необхідності негайно розробити нову методику підготовки Звітів, яка б включала оцінку ситуації, пов'язаної із окупацією частини території України Росією.

  Крім цього, український парламент закликає ОБСЄ/БДІПЛ вивчити усі обставини підготовки Остаточного звіту місії спостереження на виборах до Держдуми з метою недопущення політичного впливу на міжнародних спостерігачів.

  Ця постанова набирає чинності від дня її прийняття.

  Попередній матеріал
  Прокуратура повідомила про підозру екс-посадовцям команди Черновецького
  Наступний матеріал
  Мінфін попросив НАЗК перевірити поїздку Насірова на інавгурацію Трампа