5.ua

Рада ЄС визначила дату підписання політичої частини угоди про асоціацію з Україною

  Рада Європейського союзу рішуче засуджує проведення незаконного "референдуму" в Криму про приєднання до РФ та вважає його явним порушенням Конституції України.

  Про це йдеться в резолюції Ради Європи, прийнятої міністрами закордонних справ країн-членів ЄС після зустрічі в Брюсселі.

  Як запевнили в Раді, політичні положення Угоди про асоціацію України з ЄС будуть підписані 21 березня.

  Також повідомляється, що Рада ЄС схвалила пропозицію Європейської комісії щодо тимчасової відміни митних зборів з українського експорту до ЄС та сподівається на якнайшвидше прийняття відповідного рішення.

  В ЄС наголошують, що так званий "референдум" був проведений за умов залякування громадських активістів і журналістів та постійної присутності озброєних російських військових. Також на півострів не допустили наглядачів ООН та ОБСЄ.

  Міністри в черговий раз закликали Росію "зробити кроки до ескалації кризи" та вивести війська з України. Будь-які подальші кроки РФ, які дестабілізуватимуть ситуацію в Україні викличуть додаткові та далекосяжні наслідки для відносин між країнами-членами ЄС та Росією, запевнили в Раді.

  Крім того, Євросоюз запевнив, що буде продовжувати надавати допомогу Україні в забезпеченні поставок енергоносіїв.

  В резолюції підтвердили про введення візових та фінансових санкції проти "осіб, відповідальних за дії, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітет і незалежність України". Раніше повідомлялося, що такі санкції вводять проти 21 російських та кримських чиновників.

  Фото: elise.com.ua

  Попередній матеріал
  У Мін`юсті досі сподіваються на вирішення кримського питання дипломатичним шляхом
  Наступний матеріал
  Україна не збирається переривати економічні відносини з Росією