socportal.info

Рада ухвалила закон про житлово-комунальні послуги

За відповідний законопроект проголосували 262 народні обранці

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект "Про житлово-комунальні послуги", що є частиною реформи галузі. Відповідний законопроект у цілому підтримали 262 народні депутати за мінімально необхідних 226. Закон передбачає прозорий поділ тарифу із зазначенням розміру плати за комунальні послуги та плати за послуги з управління.

Як передає УНІАН, заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак повідомила, доповідаючи по законопроекту, що він спрямований на реалізацію раніше ухваленого закону про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку. Згідно з ним, ЖЕКи мають бути позбавлені монополії на ринку надання комунальних послуг. Але домогтися цього, на думку депутата, не вдасться без прийняття законопроекту "Про житлово-комунальні послуги".

Бабак зазначила, що неврегульованим залишається питання укладення договорів з управління багатоквартирними будинками і надання житлово-комунальних послуг.

"У даному законопроекті про житлово-комунальні послуги ми пропонуємо процедури, як жителі і споживачі будуть укладати договори на отримання всього комплексу послуг ЖКГ: на послуги з управління, водопостачання, теплопостачання, поводження з відходами, газу та електрики", – сказала вона.

Для цього, зокрема, законопроект пропонує виділити з квартирної плати послугу з поводження з твердими відходами. Також запроваджується типовий договір на управління будинком, який передбачає прозорий поділ тарифу із зазначенням розміру плати за комунальні послуги та плати за послуги з управління.

"Людині треба дати право порахувати, скільки коштує прямий договір, а скільки – колективний. Тому законопроект відкриває можливості вибору для людей у багатоквартирних будинках ... Послуги будуть продаватися тільки за лічильниками", – зазначила Бабак.

Окрема частина законопроекту присвячена перевірці якості комунальних послуг. Як ідеться в пояснювальній записці, законопроект регулює відносини між споживачами і постачальниками комунальних послуг, зокрема питання встановлення лічильників і оцінки якості надання комунальних послуг. Законопроект також позбавляє місцеві органи влади права встановлювати тарифи на низку послуг, які виділяються з комплексу послуг ЖКГ і плата за які формує загальний тариф з обслуговування багатоквартирних будинків. У числі таких послуг: переробка та захоронення побутових відходів, централізоване опалення та постачання холодної води тощо. Зокрема, законопроект дає Кабміну право встановлювати лише порядок формування тарифів на послуги з поводження із твердими побутовими відходами. А конкретні тарифи встановлюють компанії, які, згідно з місцевим конкурсом, отримують право на надання населенню послуг зі збирання, переробки та захоронення відходів.

Нагадаємо, станом на кінець жовтня у Києві через аварії на тепломережах без опалення залишалися понад 200 житлових будинків.

Попередній матеріал
"Нові правила гри": у Фонді держмайна розповіли про законопроект щодо приватизації
Наступний матеріал
Зі свідка в підозрювані: чому арештували другого учасника смертельної ДТП у Харкові
Loading...

Луценко доповідає на комітеті ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності – заверешено

ВР ухвалила в першому читанні новий Виборчий кодекс: як це було і що зміниться

Чи допоможе безуспішна акція на Грушевського ухваленню справді конче необхідних державі законів – "Час. Підсумки дня"

"Нові правила гри": у Фонді держмайна розповіли про законопроект щодо приватизації

Пленарне засідання ВР, на якому депутати розглядають зміни до деяких законів щодо окремих питань проходження держслужби – трансляція завершена

Луценко обурився можливістю оскаржувати вручення підозри