5.ua

Рада ухвалила "Закон про санкції"

  Парламентом України ухвалено у другому читанні та в цілому законопроект "Про санкції" (№4453а). "За" прийняття документу проголосувало 244 народних депутата (при необхідних 226).


  Зокрема, Законом передбачено введення 28 видів санкцій по відношенню до іноземної держави, іноземних компаній або до фізичних осіб, а також до громадян України і юридичних осіб, створеним згідно українського законодавства.

  Згідно ухваленого рішення, до списку санкцій потрапляють ті, хто "створює загрози національним інтересам, безпеці, суверенітету та територіальної цілісності України". Крім цього, обмеження можуть застосувати, якщо будуть відповідні рішення Генасамблеї і Радбезу ООН, Ради Євросоюзу.

  Пропозиція ввести санкції проти певної країни чи особи можуть вносити на розгляд РНБО парламент, президент, Кабмін, Нацбанк і СБУ. А рішення приймає Рада нацбезпеки і оборони України, на підставі чого  президент видає відповідний указ. У певних випадках (коли припиняються дії міжнародних договорів) рішення РНБО має бути проголосоване у Верховній Раді.

  Для виключення компаній та осіб зі списку санкцій достатньо тільки рішення РНБО.

  Більшість санкцій спрямовані на те, щоб не дати можливості сепаратистам і терористам, а також компаніям і людям, які їх підтримують,  вивести свої капітали за кордон або використовувати наявні ресурси задля фінансування протиправної та підривної діяльності. Також особи з "чорного списку" санкцій будуть обмежені у своїй діяльності в Україні, їм буде заборонено використовувати надра, частоти і транзитні потужності нашої країни. Окремо прописана заборона  діяльності партій та розповсюдження друкованої продукції, яка містить протиправну інформацію.

  Крім законопроекту про санкції Кабмін подав проект "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ нацбезпеки, громадської безпеки та корупційні злочини". У разі прийняття цього закону через суди можна буде конфісковувати майно за злочини проти громадської безпеки.
  Попередній матеріал
  Німецький концерн RWE готовий збільшити реверс газу в Україну
  Наступний матеріал
  В Мінприроди пообіцяли розвивати національний спортивний туризм
  Теги:
  Loading...