5.ua

Рада сьогодні голосуватиме за введення воєнного стану на Донбасі

  Верховна Рада України в четвер голосуватиме за звернення до Президента у зв'язку з подіями на сході України, в якому йтиметься про введення воєнного стану в регіоні.
  Розгляд відповідного проекту документу внесено до порядку денного парламенту.

  Як повідомлялося, пропозицію перенести голосування з вівторка на 19 червня вніс, закриваючи сесію минулого вівторка Голова Верховної Ради Олександр Турчинов. Спікер аргументував це тим, аби народні депутати отримали можливість ще раз обдумати текст звернення, який вони вже обговорили у залі засідань.

  Згідно з текстом проекту постанови, Верховна Рада пропонує Президенту України негайно визначитися з кандидатурами на посади голови Служби безпеки України, міністра оборони України, міністра закордонних справ України, які є ключовими у врегулюванні військового конфлікту, і внести до парламенту відповідні подання. Також міститься рекомендація "видати указ про введення військового стану на території Донецької та Луганської областей, що дозволить вжити адекватних заходів для завершення військового конфлікту".

  Напередодні ж нардепи внесли одразу три проекти постанови щодо дострокового припинення повноважень Верховної Ради 7-го скликання. Відповідні документи зареєстровані в парламенті та опубліковані на його офіційному сайті. Водночас, на саморозпуск Ради очікує й Президент України Петро Порошенко, про що він заявив у середу. Втім, у порядку денному парламенту ці законопроекти відсутні, проте заявлена низка інших проектів постанов. Зокрема, законопроекти про особливий період у паливно-енергетичному комплексі, санкції щодо осіб причетних до окупації та анексії Криму, зміна кримінального кодексу щодо відповідальності за фінансування сепаратизму та соціальний захист учасників антитерористичної операції.

  Нагадаємо, 17 червня колишня парламентська опозиція у складі фракцій "Батьківщина", УДАР та  "Свобода" підписали спільний проект постанови Верховної Ради про саморозпуск парламенту.

  Як відомо, розпуску парламенту вимагали громадські активісти на недільному віче на Майдані.
  Попередній матеріал
  Літературну діяльність Януковича перевірить Генпрокуратура
  Наступний матеріал
  Іспанія склала повноваження футбольного чемпіона світу та вибула з мундіалю