5.ua

Рада може узаконити онлайн-петиції

  Онлайн-петиції невдовзі можна буде писати на сайті Президента України. Законопроект про них презентували у Верховній Раді.


  Схожим американським сервісом українці не раз користувалися протягом минулої зими – на інтернет-сторінці Білого дому. В українському варіанті, під онлайн-петицією за 30 днів має підписатися пів відсотка громадян. Це трохи більше ста сімдесяти семи тисяч українців. Якщо таке стається – пропозицію в обов'язковому порядку ставлять на розгляд у парламенті.

  Для регіональних петицій діє те саме правило – про пів відсотка підписантів від кількості жителів міста чи області. Наприклад, для Києва петиція мала би зібрати 11 тисяч підписів – каже народний депутат Андрій Шевченко. Цього було би достатньо, аби це стало обов’язковим для розгляду на рівні Київської міської ради.

  Днями проект закону мають зареєструвати у Верховній Раді. Ініціативна група уже розробила тестовий варіант сайту. Готові і до екзотичних петицій.

  "Будь-який громадянин може зайти на сайті і створити петицію. Наприклад, відправити колишнього мера Києва на місяць", – розповів ініціатор законопроекту Ігор Курус. При створенні петиції вказується ім'я, прізвище, день народження, країна, місто, поштовий індекс і адреса, де людина проживає. Це важливо, щоб можна було ці дані синхронізувати з державним реєстром виборців.

  Попередній матеріал
  У МВС повідомили про причини затримання секретаря міської ради Слов'янська
  Наступний матеріал
  Втрати врожаю через дії АТО не вплинуть на ситуацію на ринку зернових - Швайка
  Loading...