newzz.in.ua

Путін подзвонив Обамі: обговорили дипломатичне врегулювання кризи в Україні

  Президент Росії Владімір Путін зателефонував президенту США Бараку Обамі в п'ятницю, щоб обговорити його пропозицію щодо дипломатичного розв'язання кризи в Україні.

  Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на заяву Білого дому. «У годинній телефонній розмові, яка сталася вперше після введення США санкцій проти Росії, Обама зазначив, що український уряд  рухається вперед до конституційних реформ та демократичних виборів, та закликав Росію підтримати цей процес і уникнути подальших провокацій, у тому числі нарощування сил на своєму кордоні з Україною», - йдеться в тексті.
  Розмова двох Президентів сталася після того, як Держсекретар США Джон Керрі надав пропозиції Міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову в Гаазі на початку цього тижня.
  Лідери США та Росії домовилися, що дипломати обох країн повинні найближчим часом зустрітися, щоб обговорити це питання.

  Схожу заяву водночас оприлюднив і офіційний сайт російського Президента. Щоправда, тональність повідомлення дещо відрізняється від подачі Білого дому. Зокрема, у заяві російської сторони наголошується на тому, що Владімір Путін привернув увагу Барака Обами до триваючого розгулу екстремістів,  які безкарно вчиняють акти залякування щодо мирних жителів. «У цьому контексті російський лідер запропонував розглянути можливі кроки міжнародної спільноти щодо сприяння стабілізації обстановки» - йдеться в заяві російської сторони

  Попередній матеріал
  На 1 квітня Конгрес США запланував розгляд $1 млрд допомоги для України та санкцій для Росії
  Наступний матеріал
  Міноборони Німеччини: Росія витримає під санкціями не більше трьох років
  Теги:
  Loading...