5.ua

Путін не переконав Джемілєва підтримати референдум в Криму

  На важливості збереження територіальної цілісності України наголосив у розмові з президентом Росії народний депутат України Мустафа Джемілєв. Як повідомив екс-керівник Меджлісу кримськотатарського народу, з Путіним він спілкувався телефоном у Москві близько півгодини за сприяння екс-президента Татарстану Мінтімера Шаймієва.

   

  Обидва співрозмовники висловили своє бачення подій в Україні, після яких Росія ввела війська до Криму. Мустафа Джемілєв зауважив, що точки зору у них не співпадали. Мовляв, у президента Росії – своя, не дуже збалансована, версія. Під час розмови Джемілєв наголосив: якщо у новопризначених лідерів Криму є претензії щодо повноважень автономії, то їх треба розглядати в законодавчому порядку разом із владою України. Можливо, і за участі Росії. Але які б варіанти рішень не були – вони не повинні зачіпати територіальну цілісність України. Також екс-керівник Меджлісу запевнив: кримські татари не братимуть участі у референдумі 16 березня і не вважають його легітимним.

  Мустафа Джемілєв, народний депутат України: "Сошлись в том, что все-таки кризис этот надо преодолеть без человеческих жертв. Что касается полномочий автономной республики – эти вопросы можно обсуждать, но ни в коем случае нельзя подвергать территориальную целостность Украины. На это Путин сказал, что эту точку зрения он понимает, что каждый нормальный гражданин своей страны, видимо, должен был так и высказываться, но он сказал, что все эти вопросы будут обсуждаться после референдума. Со своей стороны, я, конечно, выразил сомнения в целесообразности проведения этого референдума и в его легитимности".

  Шаймієва

  Попередній матеріал
  Українське посольство показало москвичам портрети всіх загиблих на Майдані
  Наступний матеріал
  За минулі дні Крим покинули вже 557 біженців
  Loading...