5.ua

Путін купив лояльність Януковича за кредит і дешевий газ

   

  П’ятнадцять мільярдів доларів комерційного кредиту і на третину дешевший газ виділяє Росія Україні. Про це представники Кремля оголосили під час зустрічі президентів Володимира Путіна та Віктора Януковича у Москві. Позику нададуть у вигляді купівлі українських цінних паперів. Вартість блакитного палива знизять згідно з узгодженими поправками до основного договору. Також сторони домовилися про врегулювання торговельних обмежень на наступний рік. Голова російської держави такі пропозиції пояснює стратегічним партнерством обох країн і багатьма століттями спільної історії.

  Володимир Путін, президент Росії: «Россия и Украина – стратегические партнеры не только по названию, но и на деле. Мы жили вместе в дружбе на протяжении столетий. Большой отрезок времени вообще провели в одном государстве».

  Чим Україна платитиме за все це, сторони точно не кажуть. Президент Путін лише згадав, що країни мають координувати зовнішню політику й щільніше співпрацювати на міжнародній арені. Також він наголосив – Київ та Москва повинні відновити всебічну співпрацю у військовій сфері, ключовим фактором якої назвав російський Чорноморський флот у Севастополі. Президент України на стратегічне партнерство погодився, сказав – усі ухвалені рішення не стали для сторін несподіванкою і готувалися заздалегідь.

  Віктор Янукович, президент України: «Учитывая весь обьем подготовленных соглашений, особенно в торговой сфере, мы можем считать эту встречу стратегической».

  Після зустрічі президент Путін заявив, що питання вступу України до Митного союзу навіть не обговорювали. Він також додав – Москва не висувала Києву жодних зустрічних економічних вимог, очевидно натякаючи, на вигідність російської пропозиції у порівнянні з допомогою від Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду. Надання такої підтримки президент Путін пояснив щирим бажанням Кремля допомогти українцям у складний час світової фінансової кризи.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Жереб визначив наступні матчі ¼ Кубка України з баскетболу
  Наступний матеріал
  На заводах Донеччини робітників зібрали на мітинги за Януковича [відео]
  Теги:
  Loading...