president.gov.ua

Процес примирення: Порошенко і Дуда виступають за пошук та нагородження поляків і українців, які рятували один одного під час війни

  Український Президент зазначив, що сторони домовилися робити все для зближення двох народів

  Президент України Петро Порошенко і президент Польщі Анджей Дуда підтримали ініціативу про пошук і нагородження поляків і українців, які рятували один одного під час Другої світової війни, повідомляє "Інтерфакс-Україні"

  "Я можу підтримати рішення президента Дуди про ініціативу щодо спільного пошуку людей, які свого часу рятували поляків і українців. Ми дали відповідні вказівки міністрам закордонних справ, і я сподіваюся, що на найближчому форумі істориків ми дамо старт цій ініціативи за повної підтримки президентів обох країн", - сказав він на брифінгу в п'ятницю у Варшаві.

  Порошенко зазначив, що сторони домовилися робити все для зближення двох народів, а питання історичної справедливості - "це справа істориків, а не політиків".

  У свою чергу Дуда додав, що ця ініціатива спрямована на пошук історичної справедливості і на пошук тих осіб, які під час війни допомагали один одному. "Це потрібно, щоб нагородити тих, хто в тяжкі часи, у війну, коли відбувалися болючі події з нашими народами на Волині та в інших місцях, де гинули поляки і українці, щоб цих людей, які показали милосердя, людяність, нагородити", - сказав він.

  Президент Польщі відзначив важливість створення аполітичної структури, що займатиметься історичними подіями, і працюватиме над об'єднанням двох народів.

  Президент Петро Порошенко зустрівся з маршалком Сейму Польщі Мареком Кухциньским (Marek Kuchciński) та обговорив процес примирення між народами України і Польщі, йдеться на сайті Президента

  "Сторони погодилися з важливістю уникнення політизації дражливих сторінок історичного минулого і високо оцінили спільну Декларацію пам'яті та солідарності, прийняту в жовтні цього року Верховною Радою України і Сеймом Республіки Польща", – зазначено в повідомленні прес-служби Президента України в п'ятницю.

  Співрозмовники також відзначили обопільну зацікавленість сторін у продовженні активного діалогу як на рівні парламентів двох країн, так і окремо між парламентськими комітетами і групами дружби. Глава Української держави засудив прояви нетерпимості щодо українських пам’ятних місць на території Республіки Польща.

  Порошенко підтримав ініціативу польської сторони щодо проведення міжпарламентського форуму країн Центральної та Східної Європи.

  Сторони обговорили також питання консолідації міжнародного співтовариства на підтримку України в умовах агресії з боку Росії.

  Попередній матеріал
  Нижня палата Конгресу США заборонила Пентагону співпрацювати з РФ – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Україна передала НАТО інформацію про можливе завезення із Сирії в Крим хімічної зброї