5.ua

Пропозиції Росії щодо Групи підтримки сповнені зневагою до міжнародного права - МЗС

  Міністерство закордонних справ України вважає, що  пропозиції російської сторони щодо Групи підтримки для України сповнені міжнародно-правовим нігілізмом і зневагою до міжнародного права.

  Про це йдеться у заяві МЗС України.

  "Міністерство закордонних справ України рішуче відкидає підходи, що були оприлюднені у Заяві МЗС Російської Федерації щодо Групи підтримки для України. Зміст та ультимативність заявипідтверджують, що Російська Федерація керується логікою агресора.

  Пропозиції російської сторони сповнені міжнародно-правовим нігілізмом і зневагою доміжнародного права та прямо суперечать закріпленому у ст. 2 Статуту ООН принципу невтручання увнутрішні справи. Відповідно до згаданого принципу, кожна держава самостійно визначає формуправління, державного устрою, політичного режиму тощо." – йдеться у повідомленні

  Українські дипломати вважають, що "Російська вимога визнати право Криму самостійно визначити свою долю є нічим іншим, аніж черговою спробою підігнати хитке правове підґрунтя під здійснення акту агресії проти Українивідповідно до визначень Резолюції Генеральної Асамблеї ООН №3314 (ХХІХ) від 14.12.1974 р."

  "Дії Росії суперечать принципу територіальної цілісності нашої держави та іншим фундаментальнимнормам міжнародного права, Статуту ООН, Заключному акту НБСЄ, Декларації про принципи міжнародного права 1970 року.

  Запропоновані ідеї відображають повністю неприйнятний підхід – перекроїти кордони України,позбавити її суверенного права на внутрішню і зовнішню політику та підірвати основи системиміжнародних відносин у повоєнній, посткомуністичній і пострадянській Європі." – зазначають у відомстві.

  У той же час, МЗС наголошує, що "Україна відкрита для переговорів про врегулювання становища в Криму. Але такі перемовиниможуть відбуватися лише за повноцінної участі України та на основі поваги до принципівтериторіальної цілісності та невтручання у внутрішні справи нашої держави."

  Попередній матеріал
  На Херсонщині готуються приймати біженців із Криму
  Наступний матеріал
  Суд санкціонував затримання самопроголошених керівників правоохоронних та силових відомств Криму
  Теги:
  Loading...