Профільний комітет рекомендує Раді ухвалити новий законопроект щодо вимог до генпрокурора

Згідно з новим документом, на посаду Генерального прокурора може претендувати людина з вищою освітою, але не обов’язково юридичною

Новий законопроект щодо скасування вимоги до генерального прокурора мати вищу юридичну освіту рекомендує ухвалити Верховній Раді профільний комітет. За відповідне рішення проголосували на сьогоднішньому засіданні. "За" висловилися 11 членів комітету, двоє – проти, стільки ж утрималися.

Згідно з новим документом, на посаду Генерального прокурора може претендувати людина з вищою освітою. Окрім цього, у претендента має бути не менше 5 років досвіду роботи у сфері права або законодавчому чи правоохоронному органі.

Згідно з чинним законодавством, генеральний прокурор має мати вищу юридичну освіту, а також стаж роботи у сфері права не менше 10 років.

Нагадаємо, напередодні Верховна Рада не підтримала в першому читанні схожий законопроект, який передбачав, що посаду чільника силового відомства може обіймати людина без вищої юридичної освіти. Депутати голосували двічі. Однак для ухвалення рішення забракло двох голосів.

Попередній матеріал
Дніпропетровський суддя згвалтував адвоката у своїму кабінеті
Наступний матеріал
Європарламент відклав розгляд питання про безвізовий режим для України – DW

Рада провалила законопроект, який дозволяє Луценку очолити Генпрокуратуру

Закон про реформу прокуратури внесуть до ВР, якщо на це будуть голоси – експерт

Геращенко: "Народний фронт" підтримує кандидатуру Луценка на посаду генпрокурора

Парубій: Президент розглядає на посаду генпрокурора тільки одну кандидатуру

Через ситуацію в Раді Порошенко скасував візит до Великої Британії

5 канал - трансляція наживо