Президент звернувся до Верховної Ради зі щорічним посланням (репортаж)

  Отруєння Віктора Ющенка знову буде розлідувати Верховна Рада. По обіді депутати створили тимчасову слідчу комісію, яка має з`ясувати, хто винен і хто заважає слідству. Примітно, що її керівником став регіонал Володимир Сівкович. Саме той, який 2004-го вже був головою такої самої комісії.

  Тоді він називав причиною хвороби майбутнього українського лідера неправильне харчування і зловживання алкоголем. Сам Президент сьогоді звернувся до депутатів зі щорічним посланням. На депутатський суд він виніс зміни до Конституції, які посилюють владу глави держави. Замість Верховної Ради Віктор Ющенко запропонував Народні Збори у вигляді двох палат. Верхньої - Сенату, та нижньої - депутатів. Президент вважає, що його ідеї варто винести на всенародний референдум. На опитування має піти 450 мільйонів гривень з бюджету.

  ***

  На депутатський суд він виніс зміни до Конституції, які посилюють владу глави держави. Замість Верховної Ради Віктор Ющенко запропонував Народні Збори у вигляді двох палат. Верхньої - Сенату, та нижньої - депутатів.

  ***

  Ольга Сніцачук, 5 канал: "Президента чекали тут 1-го квітня. Та він передумав і прийшов напередодні. Депутати підозрюють - не захотів виступати у жартівливий день, коли ніхто нікому не вірить".

  Послухати послання Президента - прийшла і прем`єр з міністрами: приготувала помаранчевий букет. Але він - для її заступника Олександра Турчинова - подарунок у День народження. Саме БЮТівці минулоріч завадили Президенту виступати із традиційним щорічним зверненням - тоді блокували трибуну, тепер усі в увазі. А від комуністів - сюрприз: поки Президент говорить - вони розвішують образливі плакати. Глава держави розказує про двопалатний Парламент - депутати гудуть.

  Місцевим виборам - потрібна мажоритарна система. А Верховній Раді краще бути Національними зборами: з палатами верхньою і нижньою. За новими ідеями - Уряд формуватиме політична сила-переможець, а не коаліція. Переможець також пропонує Прем`єр-міністра. Але нинішній коаліції усе це не до вподоби.

  Президент пішов - комуністи не вгамовуються. Тепер наважилися завішати образами і його робоче крісло.

  Антикризовий план, представлений Президентом, депутати розуміють по-своєму. За більшість законопроектів, завдяки яким Уряд сподівається отримати другий транш кредиту МВФ - не беруться. Прем`єр підозрює пропрезидентських депутатів у змові з главою держави і знову хоче зясувати - що не так. Поки ж наслідок антикризової роботи - подорожчання тютюну і спиртних напоїв. Збільшення акцизних зборів не стосуватиметься лише марочних вин, вермуту та спирту, необхідного для виготовлення ліків.

  Ольга Сніцарчук, Андрій Поставець та Володимир Леонов, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (11.1Мб)

  Попередній матеріал
  На МКС росіяни посварилися з американцями через туалет
  Наступний матеріал
  Японія спростувує інформацію про можливе надання Україні кредиту
  Теги:
  Loading...