Президент високо цінує підтримку України Радою ЄС

  Президент України Петро Порошенко високо цінує підтримку Радою ЄС на рівні міністрів закордонних справ мирного плану як "головного шансу для деескалації".  Про це йдеться у заяві, оприлюденній на сайті Президента ввечері 23 червня.


  Глава держави висловив сподівання, що висновки, викладені у рішенні за результатами засідання Ради у понеділок, сприятимуть якнайшвидшому врегулюванню ситуації на Сході країни. 

  Петро Порошенко сподівається, що Росія дослухається до рекомендацій Ради міністрів ЄС щодо підтримки мирного плану Президента і вживатиме ефективних заходів для припинення потоку бойовиків, зброї та техніки через кордон в Україну, застосує свій вплив на сепаратистів для зупинки насильства та складення зброї.

  "Маю надію, що Росія сприятиме виводу військ та утримається від подальшого накопичення військ біля кордону України", - наголосив Глава держави.

  Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ за результатами обговорення питання про ситуацію в Україні у понеділок ухвалила комюніке, в якому, зокрема, говориться про підтримку Президента України Петра Порошенка та запропонованого ним мирного плану.

  Міністри ЄС закликали всі сторони «домовитись про припинення вогню задля якнайшвидшої стабілізації ситуації і створення необхідних умов для імплементації мирного плану Петра Порошенка».

  Рада також нагадала про можливість «цільових заходів» з боку Еврокомісії та країн-членів у випадку, якщо ситуація на Сході України цього потребуватиме.

  Рада ЄС також висловила сподівання на завершення на цьому тижні підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі.
  "ЄС переконаний, що Угода надасть поштовх для політичних та  економічних реформ, які сприятимуть модернізації, зміцненню верховенства права, економічного зростання України", - зазначається у документі.

  Крім цього, Рада позитивно оцінила виконання Україною першого етапу Плану дій щодо лібералізації візового режиму і повідомила про рішення розпочати роботу в рамках другого етапу. Рада запропонувала Комісії продовжувати підтримку України в реалізації Плану. 
  Попередній матеріал
  Національна спілка письменників спробує повернути собі свою будівлю
  Наступний матеріал
  "Межигір'я" можуть закрити для туристів