5.ua

Президент відкрив з’їзд суддів і анонсував заявку на вступ до ЄС у 2020 році

  Україна може подати заявку на членство в Європейському союзі в 2020 році. Таку заяву зробив Президент України Петро Порошенко на відкритті з’їзду суддів, що розпочав роботу у Києві.


  На ньому обиратимуть членів Вищої кваліфікаційної комісії та Вищої ради юстиції. Це ті органи, які мають право призначати, переводити та звільняти суддів.

  Перед з’їздом працівників Феміди зустрічали активісти. Суддям роздали так званий "чорний список" із прізвищами їхніх колег. Це ті, проти висування яких виступає громадськість. За словами мітингарів, саме ці судді працювали за часів президентства Віктора Януковича та ухвалювали сумнівні рішення.

  Активістка Катерина Грищенко пояснила: "Ми просто вимагаємо, щоб нам сказали – хто ці кандидатури і щоб громадськість, як експерти, могли сказати, що ми про них думаємо. Тому що наразі рівень довіри до суддів дуже низький. Це список з минулого з’їзду на випадок, якщо на цьому з’їзді за них будуть голосувати, щоб судді пам’ятали, що громадськість про них вже сказала своє слово і що ми їм не довіряємо".

  Нагадаємо, позачергово делегати збираються вже вдруге. Перше голосування відбулося 20 червня, однак його не затвердили через відсутність кворуму – судді роз’їхалися до закриття з’їзду.

  Попередній матеріал
  СБУ розслідує кримінальне провадження стосовно колишнього міністра фінансів України
  Наступний матеріал
  У центрі Києва горить стара будівля
  Теги:
  Loading...