president.gov.ua

Президент ветував закон про заміну довічного ув'язнення більш м'яким покаранням

  Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон, що передбачає заміну довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням.

  Про це зазначається в пропозиціях глави держави, оприлюднених на сайті Верховної Ради України.

  Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заміни довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням" передбачає, що довічне позбавлення волі за вчинення, готування до злочину та вчинення замаху на злочин не застосовується, крім випадків злочинів проти основ нацбезпеки, миру та безпеки людства.

  Також документ регламентує, що при призначенні покарання співучасникам злочину суд враховує характер та ступінь участі кожного з них у вчиненні злочину. При цьому підбурювачу та пособнику не може призначатися максимальний термін або розмір найбільш суворого виду покарання, передбаченого санкціями статей, за якими така особа підлягає кримінальній відповідальності.

  Крім того, згідно із законом засудженим до довічного позбавлення волі може бути подано клопотання про його умовне звільнення від подальшого відбування покарання у вигляді довічного позбавлення волі після відбуття ним не менше 20 років призначеного покарання. Закон також передбачає інші випадки пом'якшення покарання.

  Президент вважає, що цей Закон порушує принципи Конституції України та верховенства права. "Запровадження умовного звільнення від відбування покарання засуджених, які відбувають покарання у виді довічного позбавлення волі, після відбуття ними не менше 20 років позбавлення волі нівелює значення правового інституту помилування таких осіб", - йдеться у пропозиціях глави держави.

  Порошенко також зауважив, що покарання у вигляді довічного позбавлення волі встановлюється у виняткових випадках за вчинення особливо тяжких злочинів і застосовується лише у випадках, спеціально передбачених Кримінальним кодексом, якщо суд не вважає за можливе застосовувати позбавлення волі на певний строк.

  "Адекватність покарання ступеню тяжкості злочину випливає з принципу правової держави, із суті конституційних прав та свобод людини і громадянина. У Законі, що надійшов на підпис, названі принципи порушено" - наголосив глава держави.

  У цьому зв'язку він запропонував парламенту Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заміни довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням" відхилити.

  Нагадаємо, учора, 18 грудня, Президент також ветував закон про реструктуризацію валютних кредитів.

  Попередній матеріал
  У Києві відбулася хода на підтримку Андрія Медведька та Дениса Поліщука
  Наступний матеріал
  Сьогодні в зоні АТО бойовики здійснили 35 збройних провокацій, стріляли із забороненої Мінськими домовленостями зброї - штаб
  Теги:
  Loading...