5.ua

Президент привітав українців з Днем Хрещення Русі

  Президент Петро Порошенко привітав українців із Днем хрещення Русі. У своєму зверненні він наголосив, що з часів хрещення Україна є невід'ємною частиною християнської європейської цивілізації, і князь Володимир обрав для країни не лише релігію, а й політичний вектор.


  Петро Порошенко також закликав вірян помолитися за захисників України, які тепер беруть участь в антитерористичній операції на Донбасі, а також пом'янути загиблих героїв.

  Повний текст звернення оприлюднила прес-служба Президента.

  "Дорогі співвітчизники!

  Дозвольте привітати Вас із знаменним для всіх нас святом – Днем Хрещення Руси-України.

  1026 років тому князь Володимир охрестив наших пращурів, зробив християнство державною релігією і через це увійшов в історію та нашу свідомість як Великий і Рівноапостольний.

  Збулося пророцтво Святого Апостола Андрія Первозваного: "На цих горах засяє благодать Божа, і буде місто велике, і церков багато воздвигне Бог".

  Київська Свята Софія та львівський собор Святого Юра, Києво-Печерська лавра та бахчисарайський Успенський монастир, численні храми древнього Чернігова та донецько-святогірська Свято-Успенська лавра – це символи глибокої віри українців у Воскреслого Христа.

  З часів Володимирового Хрещення Україна є невід'ємною частиною християнської європейської цивілізації. Але Володимир обрав для нас не лише релігію, але й політичний вектор. Вже Володимирового сина Ярослава Мудрого назвали тестем Європи – настільки швидко наша держава інтегрувалася в європейський простір.

  Золотоверхий Київ став серцем нашої держави. Величні дзвони та високі хрести його храмів спонукали наших пращурів боронити незалежність країни. І нас надихають.

  Згадаймо й помолімося за здоров’я та многая літа тих, хто захищає державу, хто утверджує золотий Володимирів тризуб на українському Донбасі. Нехай Господь їх береже та укріпляє, надає сил.

  Повинні сьогодні згадати і всіх тих, хто загинув за нас із вами, за Україну. Помолитися і за душі загиблих героїв, і за душі мирних громадян, земне життя яких передчасно обірвалося з вини бойовиків-терористів.

  Нехай Господь по молитвах святого рівноапостольного князя Володимира Хрестителя береже Україну та всіх нас!

  Слава Ісусу!

  Слава Україні!"

  Попередній матеріал
  Порошенко призначив своїм радником Медведєва
  Наступний матеріал
  Росія заборонила українські консерви
  Loading...