Президент провів нараду щодо ситуації з підрахунком голосів

  Президент України Петро Порошенко провів нараду щодо ситуації, що склалася з підрахунком голосів після голосування громадян на позачергових виборах 26 жовтня.


  Участь у нараді взяли голова Верховної Ради Олександр Турчинов, Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський, Генеральний прокурор Віталій Ярема, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і голова Служби безпеки Валентин Наливайченко.
  Про це 6 листопада повыдомила прес-служба глави держави.

  Глава держави відзначив, що зволікання з підрахунком голосів негативно впливає на попередню оцінку виборів як одних з найбільш прозорих та чесних.

  "Вже майже 10 днів після виборів, і півтора десятки дільниць на окрузі №59 затримують завершення всього електронного попереднього підрахунку голосів. Це неприпустимо", - наголосив Порошенко.

  Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський повідомив, що робота з підрахунку голосів на окрузі №59 залишається заблокованою.
  "На стадії підрахунку голосів і встановлення підсумків в окремих округах ми зіткнулися з проблемами, які Центральна виборча комісія без допомоги правоохоронних органів вирішити не може", - сказав він.
  За його словами, комісії залишилося прийняти протоколи 19 дільничних виборчих комісій для встановлення підсумків за загальнодержавним багатомандатним округом. Він висловив сподівання, що завдяки зусиллям МВС і СБУ найближчим часом комісія зможе працювати без зовнішнього тиску і прийме всі протоколи.

  В свою чергу, глава МВС Арсен Аваков зазначив, що було посилено захист роботи комісії правоохоронцями. Він повідомив, що в будівлі комісії перебувають її колишні та нинішні члени, які очікують рішення суду.
  "Ми прийняли рішення, не дочекавшись вердикту суду, бо є роз'яснення ЦВК, що чинна комісія повноважна", - зазначив Аваков.
  За його словами, на місці зараз процесом керує керівник громадської безпеки МВС Володимир Гриняк. Міністр також повідомив, що до вечора окружна комісія зможе відновити свою роботу.
  Попередній матеріал
  У Харкові посол Чехії передав теплі речі для переселенців з Донбасу
  Наступний матеріал
  Путін стягує ешелони з бронетехнікою до українського кордону - РНБО