5.ua

Президент Порошенко висловив подяку Нідерландам та Австралії

  Президент України Петро Порошенко провів зустріч з міністрами закордонних справ Нідерландів Францем Тіммермансом та Австралії Джулією Бішоп. На зустрічі Україна та Нідерланди підписали Меморандум про порозуміння щодо розслідування обставин катастрофи літака "Малайзійських авіаліній" MH17, яка сталася в українському небі 17 липня. Про це 24 липня повідомляє прес-служба президента України.


  Згідно з Меморандумом, беручи до уваги той факт, що переважна більшість жертв катастрофи – громадяни Нідерландів, Україна, як країна, де відбулася подія, делегує розслідування катастрофи Нідерландам. Це закріплюється Угодою між Українським національним бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами та відповідним агентством Нідерландів.

  У повідомленні також зазначено, що Нідерланди координуватимуть розслідування усіх обставин трагедії і будуть відповідальні за його проведення згідно з частиною 5 додатку 13 Чиказької конвенції. Нідерланди також забезпечать участь інших зацікавлених сторін, зокрема, України, як країни де відбулася подія, Малайзії, як держави – власника повітряного судна, США, як держави – виробника літака і Міжнародної організації цивільної авіації ICAO.

  Президент Петро Порошенко під час зустрічі заявив, що українська сторона виконала всі свої зобов’язання та передала права проведення міжнародного розслідування на координацію Нідерландам.
  "Це наш особливий гуманітарний жест, і ми впевнені в тому, що наша спільна співпраця дозволить встановити винних і притягнути їх до жорсткої відповідальності", - наголосив Президент.

  "Країни, в яких загинули жертви цієї жахливої катастрофи, розкидані по всьому світу. Саме тому ми маємо бути єдині, щоб забезпечити координацію дій для проведення ефективного розслідування і представлення світу його результатів", - відзначив Президент.

  Петро Порошенко зокрема висловив вдячність Нідерландам і Австралії, "з якими ми надзвичайно ефективно координуємо наші дії і опрацьовуємо конкретні механізми для забезпечення прозорого та незалежного міжнародного розслідування".

  Президент відзначив, що планується підписання спільної Угоди з Урядом Австралії щодо участі Австралії в Місії захисту міжнародного розслідування.

  Глава МЗС Нідерландів Франц Тіммерманс наголосив після підписання: "Ми встановимо правосуддя. Після всього, що ми пережили, українці нам – братній народ".
  Попередній матеріал
  Зараз на Сході з російськими терористами воюють близько 3,5 тисяч киян
  Наступний матеріал
  Російський солдат Андрій Балабанов звинуватив Росію у агресії проти України
  Loading...