5 канал

Президент Німеччини: Необхідно об'єднати зусилля для транскордонних досліджень злочинів проти людяності

Президент Німеччини Йоахім Гаук закликав проводити спільні транскордонні дослідження злочинів проти людяності, а не шукати істину тільки через призму нації

Таке заявив німецький Президент на заході, присвяченому 75-м роковинам трагедії жертв Бабиного Яру в Києві в четвер, 29 вересня, передає "Інтерфакс-Україна".

"Спустошеність, яку залишила ця війна в Україні, була безпрецедентною. Окупанти використовували навіть українських націоналістів, як допоміжних поліцейських... Ми говоримо про незмірне страждання і ми, німці, говоримо про невимовну вину", - заявив Гаук.

За його словами, заради жертв і заради майбутнього людства потрібно озиратися на ці події.

"Можна засипати яр, що і спробували зробити буквально з Бабиним Яром, але спогади постійно будуть пробивати собі шлях. Оживляти пам'ять - означає згадувати людей, які померли не тільки виходячи з їх приналежності до певної групи, релігії, потрібно згадувати про друзів і сусідів, якими вони теж були. Наша відповідальність полягає в тому, щоб за цифрами вбивств націонал-соціалістичного режиму знову розглянути людей, індивідів в тій мірі, в якій нам це вдасться", - сказав німецький Президент.

"Ми, хто хоче зрозуміти, як могло так статися, як наші батьки і діди стали вбивцями або жертвами, сьогодні залежимо один від одного і відповіді на наші запитання можна знайти тільки спільними зусиллями. Це не виступ з метою розмивання відповідальності, а скоріше відстоювання транскордонних спільних досліджень, які будуть протистояти новітнім спокусам шукати істину тільки через призму нації", - додав він.

За його словами, потрібно прийняти виклик власної історії і наважитися на точний погляд на факти, не ухилятися від власної провини.

Попередній матеріал
У США потяг в’їхав в опору станції, є жертви
Наступний матеріал
Україна вже отримала мільярд доларів під гарантії США

Сьогодні виповнюється 75 років від початку масових розстрілів у Бабиному яру

Парламентські слухання: "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність" - завершено