5 канал

75 років від початку нацистського вторгнення – Україна вшановує жертв війни

Президент України та прем'єр-міністр звернулись до українців з нагоди Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни

Петро Порошенко та Володимир Гройсман взяли участь у церемонії покладання квітів до могили Невідомого солдата у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

"У цей скорботний день 75 років тому на нашу землю прийшла війна, що не оминула жодної родини. Піднявшись проти ворога, наші земляки мужньо боролися на фронтах та у підпіллі. Тільки у лавах Червоної армії воювали близько 9 мільйонів вихідців з України, майже половина з них віддала своє життя за Вітчизну та свободу народів Європи. Невід'ємною складовою цієї справедливої боротьби був український визвольний рух, учасники якого самовіддано боронили свою землю від нацистської навали, реалізовуючи споконвічне прагнення до державної незалежності", - зазначив глава держави.

"Ваш ратний подвиг, дорогі ветерани, надихає українських військових та добровольців, які сьогодні, наражаючись на постійну небезпеку, боронять суверенітет України від агресії Російської Федерації", - додав Порошенко.

"Ми сумуємо за всіма, хто віддав своє життя у цій війні. Важко уявити усі випробування, біль і горе, які випали на долю минулих поколінь. Нечуваний героїзм та єднання народу, який піднявся на бій і переміг у жорстоких боях, навіки залишаться у наших вдячних серцях", - сказав прем'єр-міністр.

Попередній матеріал
У Миколаєві загасили пожежу на несанкціонованому сміттєзвалищі
Наступний матеріал
У Сумах заарештували головну інспекторку праці, затримали "на гарячому"

День скорботи і жалоби - роковини російсько-грузинської війни

Скнилівська трагедія - минуло 13 років - Львів у скорботі

Рік після трагедії MH17: світ у скорботі

Сьогодні День скорботи і пам'яті жертв війни