Президент підписав закон про розширення повноважень РНБО

  Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до закону "Про Раду національної безпеки і оборони України" про вдосконалення координації та контролю у сфері нацбезпеки і оборони.

  Як повідомляється на сайті Верховної Ради, відповідний законопроект №1343, внесений главою держави, був прийнятий парламентом в першому читанні 11 грудня, а в другому читанні і в цілому - 25 грудня, після чого направлений на підпис Президенту. У понеділок він був повернутий з його підписом.

  Закон вводить в компетенцію РНБО координацію і контроль діяльності органів влади у сфері протидії корупції, забезпечення громадської безпеки та боротьби зі злочинністю. Зміни передбачають, що РНБО зможе не тільки подавати пропозиції президенту, але й приймати рішення з низки питань, таких як: визначення стратегічних національних інтересів України, удосконалення системи забезпечення нацбезпеки та організації оборони, реорганізації та ліквідації органів виконавчої влади у цій сфері, проект державного бюджету по статтях, пов'язаних із забезпеченням нацбезпеки і оборони.

  Крім того, Радбез відтепер може приймати рішення та з питань заходів політичного, економічного, військового, інформаційного, іншого характеру відповідно до масштабу потенційних та реальних загроз національним інтересам України, а також "з питань оголошення стану війни, загальної або часткової мобілізації, введення воєнного або надзвичайного стану ". РНБО також зможе приймати рішення щодо невідкладних заходів по розв'язанню кризових ситуації, які загрожують національній безпеці.

  Передбачається, що, у разі дострокового припинення повноважень президента України, виконання обов'язків глави РНБО покладається на голову Верховної Ради, а не на прем'єр-міністра, як це було раніше.

  Прийнятий закон про РНБО передбачає, що членами Радбезу, крім встановленого складу, можуть бути особи, визначені президентом. Повноваження заступників секретаря РНБО визначає не президент України, а секретар Радбезу, який також вносить главі держави пропозиції щодо призначення своїх заступників.

  Відповідно до закону, апарату Радбезу присвоюється статус юридичної особи. "Рішення РНБО, введені в дію указами президента України, є обов'язковими для виконання органами виконавчої влади", - йдеться в законопроекті.

  Секретар РНБО здійснює в період між засіданнями Ради безпеки координацію і контроль над виконанням рішень РНБО в сферах державної безпеки, правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, у військовій сфері та сфері безпеки державного кордону України та ряді інших сфер.

  Секретар Радбезу організовує роботу Ставки Верховного Головнокомандувача в разі її створення; бере участь у розгляді пропозицій щодо кандидатур на посади в органах держвлади, діяльність яких пов'язана з питаннями нацбезпеки і оборони України та які призначаються на посаду президентом або за погодженням з главою держави; вносить на розгляд президента пропозиції щодо призначення та звільнення керівництва військових формувань, правоохоронних органів.

  Крім того, секретар РНБО вносить на розгляд Радбезу пропозиції щодо законопроекту про державний бюджет України по статтях, пов'язаних із забезпеченням нацбезпеки і оборони.

  Попередній матеріал
  СБУ: Медведчук введений у переговори, бо він - гарантія виконання домовленостей
  Наступний матеріал
  За шовінізмом і хвалькуватістю Путіна ховається самотність циніка - Financial Times

  Лещенко просить Президента ветувати закон про розширення повноважень РНБО

  Голова парламенту поставив підпис під законом про розширення повноважень РНБО

  Рада розширила повноваження РНБО