5.ua

Позачергове засідання уряду: усі заяви і рішення

  Сім мільярдів гривень на підсилення обороноздатності України виділить уряд із резервного фонду. Таке рішення міністри ухвалили на сьогоднішньому позачерговому засіданні. Його скликали через складну ситуацію в країні та агресію російських військ на кордонах.

  У неділю по обіді міністри зібралися на позачергове засідання. За годину відшукали майже 7 мільярдів гривень на оборону та вкорте наголосили – "референдум" у Криму незаконний, а до Росії ще матимуть майнові претензії. На термінових зборах відгукнулися незавершені справи більш як 20-річної давнини: Україну після виходу з Радянського союзу Росія обділила майном.

  Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України: "Прошу невідкладно вжити заходів для підготовки правової позиції щодо захисту національних інтересів України при розподілі коштів і майна колишнього Радянського союзу".

  Судами українськими та міжнародними пригрозив і сепаратистам та провокаторам.

  Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України: "Земля під ногами буде горіти. Разом з нашими західними партнерами ми зробим все для того, щоб кожен, хто сьогодні себе вільно почуває під захистом російських автоматів, знав: відповідальність за сепаратизм і спроби повалення конституційного ладу – настане. Росія їх не захистить".

  А російських вояків на український землі – вже понад 21 тисяча, і нарощування сил триває, звітує міністр оборони. Та до п’ятниці з ними – перемир’я.

  Ігор Тенюх, в.о. міністра оборони України: "До 21-го числа не будуть ніяких заходів прийматися стосовно блокування наших військових частин. Обстановка у військових частинах нормальна. Ніхто Крим залишати не буде".

  Підсилили обороноздатність – грошима: за годину перекроїли бюджет та знайшли майже 7 мільярдів гривень для резервного фонду. Це вдесятеро більше, ніж передбачалося раніше.

  Остап Семерак, міністр Кабінету міністрів України: "Прийнято скоротити видатки біля 30 державних бюджетних програм на загальну суму 6,8 млрд. грн., які, на думку Мінфіну, не є пріоритетними".

  Допомагатиме військовим і Національна гвардія – за два тижні мобілізують близько 15 тисяч бійців. Решта озброєних людей – залишиться поза законом. Тим часом, підозрілі росіяни намагаються перетнути український кордон, тому на Сході в’їзд їм перекрили.

  Арсен Аваков, в.о. міністра внутрішніх справ: "Пограничники и силы Национальной гвардии сейчас не допускают прохода через границу гражданского населения с территории Российской федерации с сомнительными намерениями. Каждый день задерживаются сотни таких людей".

  Міністри вкотре наголосили на незаконності так званого кримського референдуму і вже прозвітували про порушення.

  Павло Петренко, міністр юстиції: "Ми бачимо заяви так званої місцевої влади, що вони вже, фактично, до завершення референдуму встановили якісь результати цього референдуму. Тому цей референдум не є легітимним".

  Ксенія Дворнікова, Іван Наконечний, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Комітет виборців: рекордну явку на "референдумі" створили за допомогою "каруселів"
  Наступний матеріал
  Донецькі сепаратисти поштурмували адмінбудівлі і повернулись на площу Леніна (оновлено)
  Теги:
  Loading...