Повідомлення про порушення надходять з усіх областей України [відео]

  Повідомлення про порушення надходять з усіх областей. Ключові технології - підкуп, каруселі та агітація.

  Спроба зафіксувати порушення на дільниці в селі Ліски на Одещині - ледь не закінчилася побиттям народного депутата Ольги Герасим`юк та її помічниці. Останній - зламали фотокамеру під час зйомки так званої «каруселі».

  Ольга Герасимюк, народний депутат України: "Їх було четверо, вони вийшли з машини дуже рішуче і агресивно, направилися до мене, я показала посвідчення, сказала, що я кандидат, після чого вони в нецензурній формі сказали, що вони зі мною зроблять, що дають мені 5 хвилин, що це останнє китайське попередження".

  Щонайменше на семи виборчих дільницях Одеси спостерігачі виявили ручки з "невидимим" чорнилом у кабінках для голосування. За кілька хвилин після заповнення - написи зникають. Після виявлення порушення - на одній з дільниць голосування перервали, урну з бюлетенями опечатали та викликали міліцію. На решті дільниць просто замінили ручки.

  Катерина Степова, заступниця голови дільничної комісії: "Мы не знаем, были ли эти ручки нам выданы в окружной комиссии, либо пасты были подменены непосредственно в процессе проведения голосования, обнаружился этот факт одним из избирателей, который проявил бдительность и решил непосредственно в кабинке проверить: не стирается ли".

  На Чернігівщині - ще до відкриття дільниць спостерігачі зафіксували групи мікроавтобусів, пасажири яких мали намір масово виїздити в округи - як вони пояснюють, для контролю за перебігом виборів. Молодики пред`являли посвідчення працівників преси - до кількасот від однієї газети.

  Сергій Семененко, офіційний спостерігач : "Пред`явили посвідчення газети "Народний контроль", видані на 5 днів - з 25 по 30 жовтня... - як вони стверджували, для спостереження за чистотою виборів. Вони підсідали до представників ДПС і спілкувалися. Представник ДПС після цього не зміг дати пояснень. Машина, де був координатор цієї групи, з київськими номерами - на фото у нас зафіксовано".

  На Вінниччині - камери відеоспостережень на кількох дільницях - направлені в бік - на них не видно членів виборчкому та скриньок для голосування. В обласному осередку комітету виборців України повідомили - майже у 70% закладів охорони здоров’я бракує бюлетенів для голосування.

  Владислав Телень, представник ГО КВУ в області: "Когда ЦИК печатала бюлетени, оно среднюю цифру вибрало по количнству койкомест , забів при єтом что там есть, как минимум 18 членов віборчей комисии, которіе имею по закону право голосовать в комисии. Сейчас в 11 округе, в туб диспансере, окружная комисия просто составляет акт, що там голосование должно проходить до 8 вечера, а там бюлетени уже закончились".

  На Донеччині - спостерігачі від КВУ повідомляють про голосування одних і тих же людей на різних дільницях в Єнакієвому. А у Дзержинську - на одній із дільниць невідомі вкинули до урни пачку бюлетенів, надрукованих на принтері - і втекли.

  Олександр Клюжев, експерт КВУ: "Дільнична комісія викликала міліцію, а також провела консультацію з ОВК. Після консультацій було вирішено продовжити голосування в цю урну без опечатування з тією логікою, що ці документи відрізняються від справжніх виборчих бюлетенів".

  Олена Мілова, Олексій Маслов, Олена Бучацька, Юлія Божко, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Сайти деяких політичних лідерів перестали працювати
  Наступний матеріал
  Єфремов переконаний, що фальсифікації на виборах неможливі [відео]
  Теги: