Посол України в ООН назвав дії Росії "цинічними та аморальними"  15 членів Радбезу зібралися на коротке закрите засідання, щоби обговорити перший документ, створений представниками Росії. З 1-го червня країна головує в організації. У документі на півтори сторінки – заклики до припинення насильства та безперешкодного надання гуманітарної допомоги. В усних поясненнях посол Росії в ООН Віталій Чуркін цинічно закликав українську владу "припинити насильство" і повернутись до Женевських домовленостей. Їх умови, нагадаємо, виконали усі підписанти, окрім Росії.

  Юрій Сергеєв переконаний – Рада безпеки цю резолюцію не підтримає. "На мою думку, той факт, що Російська федерація створює резолюцію щодо України – є цинічним та аморальним", – підкреслив дипломат. Він пояснив: "Країна, яка нещодавно окупувала та анексувала частину української території, країна, яка спонсорує тероризм та насильство у східних регіонах України – пропонує план примирення. Це ж якою мірою вони не поважають міжнародну спільноту? Мені сподобалося, як влучно окреслив ситуацію один із журналістів – порівняв Росію з палієм, який видає себе за інспектора з пожежної безпеки".

  Днями генеральний секретар ООН Пан Гі Мун зустрічався з новообраним президентом України Петром Порошенком і закликав його негайно розпочати діалог із російським колегою Володимиром Путіним.  Попередній матеріал
  Обама: мир у Східній Європі – наріжний камінь для безпеки США
  Наступний матеріал
  Генпрокуратура розслідує кримінальне провадження проти Януковича-молодшого
  Теги: