5.ua

Порошенко вимагає розширити і підсилити місію ОБСЄ на кордоні з путінською Росією

  Розширити і технічно підсилити діяльність ОБСЄ на сході України закликав Петро Порошенко голову моніторингової місії організації Ертугрула Апакана під час зустрічі у Києві.


  Президент наголосив, що через місяць після Мінських домовленостей миру у Луганській та Донецькій областях так і не досягли. Петро Порошенко наголосив: попри напади бойовиків, українські війська з великою відповідальністю ставляться до дотримання режиму припинення вогню. Голова держави запропонував вивчити можливість подальшого збільшення кількості спостерігачів до півтори тисячі. Також Петро Порошенко висловився за розширення використання сучасної техніки.

  Президент України підкреслив: "Відповідно до Мінського протоколу, ми маємо гарантувати безпеку кордону і за допомогою місії ОБСЄ, використовуючи безпілотні літальні апарати, та маючи представників України й ОБСЄ на 10 пунктах пропуску через кордон".

  Зі свого боку, голова місії Ертугрул Апакан запевнив: найближчим часом на Схід доправлять додаткові групи спостерігачів: "Ми поважаємо єдність і цілісність України, і Ваш мирний план, пане Президенте, є основою нашого мандату в Україні. І ми зацікавлені у його втіленні".

  Тим часом, речник вітчизняного МЗС Євген Перебийніс повідомив: ще двадцятеро членів моніторингової місії ОБСЄ мають прибути до України до кінця жовтня. Минулого ж тижня до Києва прибули тридцятеро нових членів місії – найближчим часом більшість з них вирушить на Схід. За словами речника МЗС, місія вже готується використовувати безпілотники.

  Україна також підтримує продовження та розширення мандату місії спостерігачів ОБСЄ на російських пунктах пропуску. Відповідний проект рішення вже внесли на розгляд держав-учасниць Організації.

  "Цей документ в цілому відповідає інтересам України, оскільки передбачає розширення спостереження на додаткові пункти пропуску на українсько-російському кордоні, використання технічних засобів для здійснення ефективного моніторингу, надання можливості спостерігачам вільно пересуватися по КПП та вздовж кордону між КПП" – уточнив Євген Перебийніс.

  Попередній матеріал
  З Полтави на Донбас вирушив зведений загін добровольців-міліціонерів
  Наступний матеріал
  Російський рубль оновив свої антирекорди
  Loading...