5.ua

Порошенко у ПАРЄ: Росія недостатньо підтримує мирний план

  Президент України Петро Порошенко виступив на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи зі своїм європейським посланням.

  Головною темою сьогоднішнього засідання була українська криза та вплив Росії на ескалацію ситуації.

  "Ми хочемо покласти кінець насиллю та запобігти ескалації війни! Це питання не тільки України, Європи, але і всього світу", - заявив Президент, зазначивши, що дії терористів, які прибувають із Росії, потрібно негайно зупинити.

  "Україна хоче встановити довіру. Я хочу запропонувати мирний план - налагодити діалог, який спасе життя людей", - сказав Порошенко, підкресливши, що за менш ніж за тиждень перемир'я було вбито 18 українських військових.

  "Наша завдання: захист кордону України та зупинення перетіку російських військових та техніки, - сказав Президент, - Україні потрібен новий соціальний контракт - це допоможе захистити наше населення від зовнішніх загроз".

  "Україна запропонувала інтенсифікувати зусилля ОБСЄ щодо встановлення моніторингу з елементами контролю ситуації на місцях. Ми запросили їх до кожного блокпосту, - сказав він, - Ми готові залучити російських представників долучитися до моніторингу кордону, щоб упевнитися в жорсткому дотриманні взятих на себе зобов'язань з боку України".

  За словами Порошенко, мирний план може запрацювати лише, якщо буде підтримка з боку Росії, однак поки що ця підтримка недостатня.

  Попередній матеріал
  Україна планує 1 липня "предметно" обговорити з Росією Угоду про асоціацію з ЄС
  Наступний матеріал
  Росія не виконує угоди щодо припинення пропуску людей та вантажів через кордон - Держприкордонслужба
  Теги: