5.ua

Порошенко: Україна здатна себе захистити, але потребує техніки і розвідданих  Політик запевнив, що ЄС завжди підтримував Україну й робитиме це надалі. Ситуацію на Донбасі Баррозу назвав "драматичною". Мовляв, розвиток подій може перетнути межу, за якою вже не буде повернення. Президент Європейської комісії закликав до політичного вирішення конфлікту на сході України, яке би попередило нові жертви. За словами Баррозу, у ЄС готові запровадити нові санкції щодо Росії, щоби примусити Москву до переговорів.

  "Президент Порошенко, його візит сьогодні до Брюсселя – це є важливий символ підтримки Європейського союзу, постійної підтримки для України. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб знайти розв'язання цього конфлікту, щоб підтримати українську суверенність, незалежність та гідність. Це – наше найголовніше завдання", – запевнив президент Єврокомісії.

  Водночас, Петро Порошенко висловив сподівання, що Євросоюз продемонструє солідарність з Україною, і подякував європейським лідерам за усвідомлення, що військове вторгнення до України загрожує стабільності в усій Європі.

  "Щодо військової допомоги: Україна здатна сама себе захистити. І ми не розраховуємо, що солдати інших країн будуть воювати в Україні на захист українського суверенітету та територіальної незалежності, недоторканості наших кордонів. Але військово-технічна співпраця, співпраця з точки зору обміну розвідданими та інші позиції – безумовно є предметом і двосторонніх консультацій, які проводяться сьогодні у Брюсселі, і позиції президента країни на саміті НАТО, який буде відбуватися на початку вересня" – повідомив Президент України.

  Раніше президент Європейської ради Герман Ван Ромпей запевнив Петра Порошенка: Євросоюз адекватно відреагує на поведінку Росії в Україні. Європейський лідер також сподівається, що позиція ЄС буде консолідованою, солідарною та відповідальною. Петро Порошенко подякував Ван Ромпею за підтримку України у складний та трагічний момент історії.

  Попередній матеріал
  Спостерігачі ОБСЄ фіксують наслідки обстрілів у Донецьку - є загиблі
  Наступний матеріал
  Українські війська наступають під Луганськом, агресія РФ триває - РНБО
  Loading...