5.ua

Порошенко у Конгресі США застеріг світ від російської агресії

  Президент України Петро Порошенко закликав Сполучені Штати Америки не залишати Україну саму перед російською загрозою і нагадав, що США є країною-гарантом Будапештського меморандуму.


  Про це він сказав, виступаючи перед Конгресом США 18 вересня.

  "Відбулася анексія Криму. І вона стала одним з найцинічніших актів в історії сучасного світу", - наголосив Порошенко.

  "Я хочу звернути вашу увагу, що Україна, яка здала свою ядерну зброю в обмін на гарантії безпеки, була атакована державою, яка, власне цю безпеку їй гарантувала. Дозврольте вам також нагадати, що 20 років тому згідно з Будапештським меморандумом Росія разом з Великобританією, Францією, Китаєм і США сказали, що вони відповідають за цілісність українських кордонів. А в результаті Росія порушила український кордон", - сказав глава української держави.

  За словами Порошенка, Радянський Союз надто швидко розпався, але в головах деяких людей все ще залишився: "Імперіалістський тип мислення все ще живий, ностальгія за Радянським Союзом і за тим способом життя, а також пам’ять про холодну війну досі жива".

  Президент України нагадав, що у 2008 рооці російські війська окупували Абхазію і Південну Осетію, а "тепер вони завойовують Україну", говорячи про захист прав російських громадян.

  "Російськомовні люди живуть також в Молдові, в країнах Балтії, в Казахстані, в Болгарії. Молдова, Грузія, Україна – хто наступний?", - запитує Порошенко.

  "Цілий світ і Америка зараз повинні відповісти на це питання… Я вас закликаю - не залишати Україну саму перед цією агресією", - сказав Президент України.

  Нагадаємо, сьогодні глава України перебуває з візитом у США.
  Попередній матеріал
  Transparency international закликало партії очистити свої списки від корупціонерів
  Наступний матеріал
  17 українських військових загинуло під час перемир'я - Порошенко
  Теги:
  Loading...