5.ua

Порошенко розповів нардепам про конституційну реформу та про дочасні вибори

  Президент провів зустріч з лідерами депутатських фракцій та груп Верховної Ради. Про це ввечері 2 липня повідомила прес-служба глави держави.


  Як повідомили у прес-службі, під час зустрічі Президент наголосив на важливості реалізації мирного плану для Донбасу, ключовим пунктом якого є децентралізація влади. Петро Порошенко підкреслив, що саме для проведення комплексної реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади він вніс на розгляд парламенту законопроект змін до Конституції, який отримав підтримку суспільства. Глава держави наголосив, що під час виборчої кампанії він проїхав з проектом змін до Конституції всі регіони України і обіцяв громадянам передати більше повноважень суспільству.

  "Запропонований проект Конституції не збільшує повноважень ні Президента, ні парламенту, ні Уряду, натомість збільшує повноваження українського суспільства, яке продемонструвало свою політичну зрілість і відповідальність", - наголосив Президент.

  Замість глав обласних та районних державних адміністрацій функцію контролю виконуватимуть представники Президента, яким "буде поставлена головна мета – збереження країни, її соборності, цілісності",

  "Я чекаю від Уряду та парламентської більшості підтримки проекту Конституції, який отримав схвальну оцінку мільйонів громадян під час наших зустрічей на десятках площ у всіх регіонах», - сказав Глава держави.

  Також Президент наголосив, що ця реформа сприятиме зменшенню чиновництва, а значить – допомагатиме боротьбі з корупцією.

  Петро Порошенко також поінформував депутатів про те, що доручив Міністерству закордонних справ якнайшвидше підготувати і узгодити з ЄС план ратифікації Угоди про асоціацію.

  "Після цього ми зацікавлені якнайшвидше пройти процедуру ратифікації, дотримуючись всіх регламентних норм", - сказав Глава держави.

  Він ще раз підкреслив, що вважає діалог з Верховною Радою та Урядом важливим фактором реалізації мирного плану.

  "У цих особливих умовах як ніколи потрібні єдність і взаєморозуміння гілок влади", - наголосив Президент.

  Петро Порошенко торкнувся і питання парламентських виборів, яке, за його словами, залишається на порядку денному як актуальне.

  "Вибори до парламенту відповідають очікуванням суспільства", - сказав Президент, відмітивши, що виступає за пропорційну систему виборів за відкритими списками.
  Попередній матеріал
  Росія заявляє про обстріл свого КПП зі сторони України
  Наступний матеріал
  У Нью-Йорку обвалилася частина Бруклінського мосту, є постраждалі
  Loading...