president.gov.ua

Порошенко просить Раду терміново вдосконалити механізми боротьби з оргзлочинністю

  Ухвалення цього Закону дозволить виправити існуючі недоліки кримінального процесу

  Президент Петро Порошенко направив звернення до Верховної Ради України та визначив як невідкладний для позачергового розгляду проект Закону №5490 "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження)», повідомляє прес-служба Президента

  Завданням законопроекту є удосконалення положень чинного законодавства, які наразі створюють умови для уникнення кримінальної відповідальності особами, які у складі організованих груп та злочинних організацій скоїли особливо тяжкі злочини. Йдеться також про приведення чинного законодавтва у відповідність до практики Європейського суду з прав людини і забезпечення права на справедливий суд, удосконалення положень чинного законодавства, які регулюють питання відкриття сторонам матеріалів кримінального провадження, здійснення спеціального досудового розслідування та судового провадження.

  Зокрема, проектом Закону пропонується передбачити можливість здійснення виклику особи, яка перебуває за межами України, при цьому йому мають надіслати повістку за останнім відомим місцем проживання чи перебування та обов'язкового публікування в друкованих ЗМІ Кабміністрів України або Верховної ради України та на офіційному веб-сайті органу, що здійснює досудове розслідування. У таких випадках особа вважається належним чином ознайомлена зі змістом повістки про виклик з моменту її опублікування у цих засобах масової інформації.

  Законопроект передбачає також збільшення до 80 місяців максимально допустимого строку тримання під вартою для випадків, коли йдеться про особливо складні кримінальні провадження щодо особливо тяжких злочинів, скоєних організованими групами, злочинним організаціями.

  Ухвалення цього Закону дозволить виправити існуючі недоліки кримінального процесу у питанні відкриття матеріалів досудового розслідування сторонами кримінального провадження та встановити належні гарантії судового контролю над таким процесом.

  Як повідомляв 5.ua, 8 грудня 2016 року на Полтавщині поліція затримала злочинну групу, яка викрадала людей. 

  Попередній матеріал
  Моряки України та США обговорили нарощування протимінної оборони – ВМС ЗСУ
  Наступний матеріал
  За час операції "Кордон-2016" було затримано 320 нелегальних мігрантів – Слободян

  Трагедія у Княжичах: суд заарештував 5 членів злочинної банди, затриманих після перестрілки

  Аброськін: Бойовики замінюють злочинцям в'язниці на службу у лавах "ДНР"

  У ГПУ триває допит Москаля щодо злочинів проти Майдану

  Троян: У Княжичах "полювали" на злочинців, які грабували під прикриттям правоохоронців