Петро Порошенко
Петро Порошенко фото АПУ

Порошенко підбив підсумки 2017 року: чим має пишатися Україна

Безвіз, продовження санкцій проти РФ, стрибок у рейтингу Doing Business, запуск судової реформи та пролонгування програми децентралізації – це те, чого вдалося досягти протягом одного року плідної роботи

Україна завершує 2017 рік низкою важливих досягнень та успіхів щодо впровадження реформ. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Одеської області в четвер, 28 грудня. 

Так, глава держави зазначив, що вважає головним досягненням 2017 року запровадження країнами Євросоюзу безвізового режиму для українців.

"Безвіз, коли український паспорт почали шанувати. З 11 червня кожен українець, який отримав біометричний паспорт, не стоячи в чергах, не сплачуючи візових зборів, не заповнюючи купи нікому не потрібних паперів, може вільно подорожувати Європейським Союзом. Залізну завісу російської імперії чи СРСР зруйновано", – наголосив він.

Водночас, не менш значущим є рішенням про завершення ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС, а також продовження Євросоюзом санкцій проти РФ.

Крім того, Президент нагадав, що цьогоріч запущена судова реформа, розпочав роботу новий Верховний Суд. Його сформували "за безпрецедентно новим, прозорим принципом".

Глава держави також нагадав про те, що 2017 року Україна піднялася зі 153 місця у рейтингу Doing Business до 76. "Це є найбільший прогрес, який продемонструвала будь-яка країна за будь-який час", – констатував Порошенко.

Водночас, він додав: "Впевнений у тому, що зараз найважчі випробування вже позаду. Уряд повинен прискорити темпи економічного зростання і Президент зробить декілька важливих ініціатив з покращення інвестиційного клімату". 

Тим часом в АПУ зазначають: "Вагомими є і продовження програми децентралізації, за якою бюджети територіальних громад зросли в сім разів, зросли їх повноваження. Люди самі визначають, що робити, а це дає можливість будувати та відкривати нові школи, садки, лікарні".

А Президент зауважив: цього року в Україні збудовано і капітально відремонтовано більше 300 км доріг.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Як у Раді раділи новині про безвізовий режим з ЄС – фотогалерея

/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України

Попередній матеріал
Медична реформа: лікуватися за кордоном зможе значно більше українців
Наступний матеріал
Грицак прокоментував інформацію про передачу в ОРДЛО свідка у справі MH17
Loading...