president.gov.ua

Порошенко доручив Міноборони прискорити розробку положення про капеланство у ЗСУ

Президент повідомив, що вирішив підписати закон, який надає релігійним організаціям право засновувати навчальні заклади

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з керівниками церков і релігійних організацій, в ході якої доручив Міністерству оборони прискорити розробку положення про капеланство у Збройних Силах України та інших силових структурах. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет передав Президенту листа Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій, у якому, зокрема, міститься прохання прискорити затвердження Міноборони положення про капеланство.

"Дам доручення про прискорення розробки положення про капеланів. Для мене важливо, щоб представники кожної церкви були серед капеланів. У кожного своя дорога до Бога. Я дуже розраховую, що ви долучитесь до формування, а відповідне доручення Міністру оборони буде надано", - відповів Порошенко.

Президент також зауважив важливість розвитку інституту капеланства у Збройних Силах та інших силових структурах. Він нагадав, що українська армія за останні два роки суттєво змінилася - значною частиною ЗСУ нині є військові-контрактники, і набагато покращився морально-психологічний клімат.

"Але роль капелана та слова Божого важко переоцінити. Тим церквам, які займають зараз активну місіонерську діяльність, мають достатню кількість капеланів, велика подяка, бо російська агресія проти нашої держави, яка почалася з незаконної анексії Криму і продовжилася на Сході України, сатанинські полчища, стали складним випробуванням для держави, для суспільства, для мене і для Церкви", - зазначив Порошенко.

Президент висловив вдячність церквам і релігійним організаціям, які твердо стоять на захисті України як до богоугодної справи, долучившись до всенародного волонтерського руху з підтримки українських військових та мирного населення.

Крім того, Порошенко повідомив, що вирішив підписати закон, який надає релігійним організаціям право засновувати навчальні заклади.

Попередній матеріал
У Києві відкрили пам'ятну стелу ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС
Наступний матеріал
У Німеччині тисячі людей протестують проти Трансатлантичної торговельної угоди ЄС та США
Теги:
Loading...