Порядок техогляду автомобілей можуть суттєво змінити (репортаж)

  Скасування державного техогляду. Законопроект із такою нормою зареєстрований у Верховній Раді. Автор документа - НУНСівець Анатолій Гриценко запевняє: зараз щоби отримати у ДАІ талон, не обов`язково мати справне авто. Чимала частина водіїв на лобовому склі возять куплений папірець. Мінстерство внутрішніх справ та Деражвтоінспекія проти ухвалення нового Закону. А днями Уряд дозволив водіям, у яких спливає термін дії талону Техогляду - продовжити його дію ще на півроку.

  Без талону техогляду жоден водій не виїжджає на дорогу. Раз на два роки власник авто має показати в ДАІ свою чотириколісну власність, сплатити дорожній збір - і отримати підтвердження, що його машина справна і може їздити. Це офіційна версія процедури отримання талонів техогляду.  

  Ірина Герасимова, 5 канал: "Спритні водії, у яких немає часу, але є кілька зайвих сотень гривень у кишені - не вистоюють у чергах під МРЕВ. Вони телефонують потрібній людині - і майже за годину на лобовому склі їхньої автівки висить новий талон техогляду".

  Всеволод, водій: "Много лет люди не проходили техосмотров. То есть они платили деньги и этим дело все заканчивалось. А скільки це коштує? Не знаю. Сечас расценки выросли".

  Анатолій, водій: "Ні не їздив в МРЕВ. В мене знайомий був і я пройшов ТО".

  Юрій, водій: "Щоб пройти ТО, якщо не потрапляючи на територію МРЕВ, значить це коштує від 200 грн. і вище".

  Ці водії лише зрадіють, якщо Парламент скасує державний техогляд. І станеться це найближчим часом, переконаний автор законопроекту про скасування обов`язкового ТО Анатолій Гриценко. Тим більше профільний комітет уже схвалив цей документ.

  Анатолій Гриценко, народний депутат: "З листопада минулого року фактично є перевірка технічного стану автотранспорту, які виконують зараз СТО. А крім того зберегли процедуру техогляду. Це коли в ДАІ приходять люди, складають папірці, платять додаткові збори, податки. Оцю частину ми прибираємо. ДАІ не матиме жодного відношення до перевірки технічного стану автотранспорту".

  Головний міліціонер категорично проти такого Закону. Бо він небезпечний. Юрій Луценко каже, що відсутність державного техогляду призведе до збільшення на дорогах аварій через несправність автомашин.

  Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ: "З моєї точки зору такі популістські рішення, в гіршому розумінні перших 4 букв цього слова, є дуже поганою ознакою початку передвиборної активності. Я готовий буду через декілька днів доповісти громадськості статистику про те, скільки ДТП, в тому числі смертельних, скоєно автомобілями в неналежному технічному стані".  

  Нині техогляд - це не лише процедура перевірки транспорту на справність. Щоб отримати талон, водій зобов`язаний пройти ще й медогляд, сплатити дорожній збір і усі штрафи за порушення, які є на його рахунку. Якщо законопроект ухвалять - власники авто проходитимуть техогляд лише на сервісних станціях. Медична довідка - стане обов`язковим документом як  водійські права чи автоцивілка. Оплату транспортного збору контролюватиме податкова. А от що спонукатиме правопорушників сплачувати штрафи? Адже видаючи талони ТО на сервісних станціях, ніхто заборгованість по платежах не перевірятиме. Самі ж водії не вірять, що депутати проголосують за цей законопроект і позбавлять негласного заробітку тисячі людей у погонах. Тому вже сьогодні потроху відкладають гроші, щоби придбати дозвіл на пересування свого чотириколісного друга уже наступного року.  

  Ірина Герасимова, Олександр Аргат, Сергій Щекочихін, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (11.6Мб)

  Попередній матеріал
  У "Гідропарку" при отриманні хабаря затримано чиновників
  Наступний матеріал
  НАТО перевірить, чи відповідають кораблі ВМСУ стандартам Альянсу
  Теги:
  Loading...