Показова арифметика. На що підуть державні кошти в 2011-му [репортаж]

  На розвиток української мови у бюджеті на наступний рік передбачено в сорок разів менше, ніж на оздоровлення можновладців. Показова арифметика.

  Показова бюджетна арифметика. Детальний аналіз витратних статей так швидко та легко ухваленого державного кошторису можливо найкраще демонструє закладені Урядом пріоритети розподілу фінансових ресурсів країни. Так, приміром, Державне управління справами замість цьогорічних дев`ятсот сорока семи мільйонів гривень 2011 отримає мільярд триста сорок чотири мільйони. Фінансування курортів ДУСі збільшиться ледь не вдвічі. Утримання глави держави, його канцелярії та допоміжних органів зросте із вісімдесяти шести мільйонів до ста семи, приблизно на 10 відсотків більше гарант зможе заплатити за закордонні візити. Водночас українському Парламенту, котрий 2010-го від боргів не врятував навіть режим суворої економії, наступного року фінансування зменшать – на тридцять п`ять мільйонів.

  Натомість більше коштів надійде на рахунки силових структур. Міліції майже на два мільярди, армії на понад два мільярди. Служба безпеки стане багатшою на двадцять відсотків, Генеральна прокуратура майже вдвічі - два мільярди двісті мільйонів наступного року проти нинішніх мільярда двохсот. Цифри утримання владних інституцій видаються ще показовішими у порівнянні із запланованими видатками гуманітарної царини. Так, скажімо, на розвиток української мови бюджет передбачає витратити у понад сорок разів менше, аніж на оздоровлення можновладців. – три мільйони гривень, проти цьогорічних одинадцяти. А на допомогу талановитим дітям та молоді Уряд заклав удванадцятеро менше, ніж на президентські вояжі - два із половиною мільйони замість нинішніх п`яти. Незмінною залишиться сума страховки нації на випадок епідемій – п`ятсот тисяч гривень.

  Попередній матеріал
  Міліція перевіряє місця продажу петард та феєрверків
  Наступний матеріал
  Експерт: гривня може знецінитися після зміни голови НБУ
  Теги: