5.ua

Підсумки прес-конференції Януковича: роздратування Майданом і «здача» Клюєва [відео]

  Останні приготування в заблокованій силовиками адміністрації президента. Готовність до зустрічі з гарантом перевіряють прес-секретар глави держави та керівник головного управління з гуманітарних питань. Для розмови на актуальні теми обрали представників шести телевізійних каналів та трьох газет.

  Більш, ніж півторагодинне інтерв’ю стосувалося двох головних тем. Несподівані розвороти України на зовнішньополітичному шляху та глибока внутрішня криза в державі. Окрилений дешевим російським газом та п’ятнадцятимільярдним російським же кредитом, про зовнішню політику Віктор Янукович говорив з більшим ентузіазмом, ніж про справи українські. Дешеву ціну на блакитне паливо пояснив двобічним компромісом, хоча й не виключив – ціна буде змінюватися.

  Навіть після московських домовленостей Віктор Янукович переконує: шлях до Європи – відкритий. А пауза потрібна для того, щоб обговорити умови створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом.

  Тон глави держави помітно змінюється, коли журналісти запитують про Майдан. Віктор Янукович не приховує роздратування, коли йдеться про візити до української столиці закордонних гостей.

  Президент згоден – криза триває, але парламент, який, на його думку, запрацював, означає початок її подолання. Янукович чекає звіту генерального прокурора про кривавий розгін Майдану, але гучних відставок не обіцяє.

  Ім’я Андрія Клюєва, відставки якого за кривавий розгін вимагають і Майдан, і опозиція, Янукович назвав сам – фактично підтвердивши причетність секретаря РНБО до подій 30 листопада.

  А свої сили для участі у президентській кампанії 2015-го року Віктор Янукович все ще зважує і з рішенням обіцяє не поспішати.

  Наступну зустріч із журналістами – підсумкову прес-конференцію за підсумками року – Віктор Янукович пообіцяв провести у січні. 

  Наталія Жижко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Четвер у ВРУ пройшов навдивовижу плідно [відео]
  Наступний матеріал
  Путін розповів про газ, обов’язок розганяти протести і закликав читати [відео]
  Теги:
  Loading...