5.ua

Підсумки дня у парламенті: ПР розвалюється, над Єфремовим працює ГПУ  Люди під Радою вимагають покарання для парламентського лідера регіоналів Єфремова. На плакатах – звинувачення у спонсоруванні терористів. Генпрокурор Махніцький у цей же час заявляє – щодо цього депутата збирають доказову базу. Сам Єфремов запевняє – він невинний: "Ну, если кто-то хочет навесить на меня всех собак, то по беспределу это можно сделать. Если хоть кто-то предьявит мне хоть что-то, где я нарушил закон, то тогда я это признаю. Но пока я за собой вины не чувствую", – ділиться почуттями голова фракції ПР.

  Але того ж дня – в дусі російського трактування подій – регіонал погрожує українським військовим Гаагою. Спікер анонсує це саме для терористів і тим, хто їм сприяє, із тлумаченням: антитерористична операція проводиться для захисту цивільного населення від терористів.

  Олександр Турчинов зауважив: "Чомусь в вашій заяві, Олександр Сергійович, нема жодної інформації про те, як 12 годин йшов бій на знищення наших прикордонників у Луганській області! З жилих будинків розстрілювали прикордонників! З жилих квартир снайпери били по ним, не випускаючи людей з квартир! Ось це треба розслідувати в Гаазькому трибуналі!"

  В’ячеслав Кириленко пішов ще далі: звинуватив Євремова у колабораціонізмі і пригрозив відповідальністю: "В Гаазі судили тих, хто зі зброєю в руках прийшов на територію інших народів. Тому в Гаазі будуть судити тих, хто зараз, будучи терористами, зі зброєю в руках воює проти українського народу і нашої незалежності! А такі заяви, як дозволив собі депутат Єфремов – по суті є посібництвом тероризму! І слідом за Царьовим повинен позбавитися депутатських повноважень Єфремов!"

  Регіонала ж Царьова – після затяжних анонсів і тренувальних голосувань – уже можна брати під варту. На зняття депутатської недоторканості і арешт Царьова цього разу назбирали голоси.

  У раді вже чули від в. о. генпрокурора, що наступними до цієї процедури мають приготуватися ще двоє: Олійник і Калєтнік – ті самі, які відзначилися 16 січня під час ухвалення фатальних диктаторських законів. Один ставив на голосування руками – інший за секунди рахував. У Раді з’являтися вони тепер не ризикують.

  Від регіоналів десятками йдуть депутати – в тому числі й найодіозніші.

  Але йдуть не просто: у кулуарах кажуть про нову групу – мовляв, під соусом любові до Росії і "підйомних" у сотні тисяч доларів на кожного з них формують нове утворення. Поки що – міжфракційне, але з претензіями на щось більше. Один з тих, хто прописується в цій компанії – депутат Грушевський, який за останні кілька місяців кілька разів виходив і повертався до регіоналів. Тепер знову пішов.

  Чи не щодня цим депутатам нагадують: у цій Раді теж хочуть бачити перезавантаження. Сьогодні Віталій Кличко побажав парламенту цього скликання з гідністю закінчити роботу, і піти на перевибори.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Біля Краматорська шість терористів підірвалися на міні, четверо з них загинуло
  Наступний матеріал
  Українські війська увійшли в Красний Лиман