фото Twitter / УП

Петро Порошенко офіційно став Президентом і головнокомандувачем  Новий Президент привітав присутніх гаслом "Слава Україні!", на що ті відповіли "Героям слава!". Текст присяги новий голова держави зачитав традиційно – із рукою на Конституції та Пересопницькому Євангелію.

  Після складання присяги Петру Порошенку вручили посвідчення президента та символи влади – печатку та булаву. Потому у Верховній Раді заспівали Молитву за Україну.

  Далі Президент виголосив промову, яку депутати постійно переривали аплодисментами. У ній він вшанував пам’ять Героїв, які гинули і гинуть за волю країни і народу, та визначив пріоритети свого правління – євроінтеграція, подолання корупції та збереження та посилення національної державності, і безумовне відновлення територіальної цілісності. Він нагадав про окупацію Росією українського Криму та агресивні дії на Донбасі, проте висловив упевненість у поновленні статус-кво. Окремий акцент було зроблено на необхідності зміцнення "основних союзників" України – армії, флоту та спецслужб із максимальним задіянням потужної національної оборонної промисловості. Це, у свою чергу, призведе до реіндустріалізації вітчизняної економіки.

  Верховній Раді Президент анонсував перевибори, а Сходу - мир, діалог, вшанування мовних та історичних традицій, і також закликав до оновлення місцевої влади. Він закликав скласти зброю, однак відзначив: жодних переговорів із "стрєлками", "абверами", "бєсами" та "іншою нечистю" - не буде.

  Частину промови - у зверненні до Сходу країни - Президент говорив російською. Мовну політику він окреслив наступним чином: ""Конституція визначає українську мову єдиною державною при вільному розвитку російської та інших мов".

  Серед гостей у залі перебували представники майже шести десятків іноземних делегацій – чільники країн, їхні заступники, урядовці та голови міждержавних об'єднань. Були присутні і перші три президенти незалежної України – Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко. Також привітати нового Президента до Києва прибули віце-президент США – Джозеф Байден, президент Польщі – Броніслав Коморовський, чинний голова ОБСЄ та президент Швейцарії – Дідьє Буркхальтер, чільник Литви – Даля Грібаускайте, президент Федеративної республіки Німеччина Йоахим Гаук, Федеральний президент Австрійської республіки Гайнц Фішер, генеральний секретар Ради Європи – Герман Ван Ромпей та прем'єр-міністр Канади – Стівен Гарпер і генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд та ще чимало політиків.

  Урочисте засідання завершилось виконанням гімну. Президент вирушив на Софійську площу для зустрічі з військовиками.  Попередній матеріал
  На інавгурацію Президента України прибуває до 60 іноземних делегацій
  Наступний матеріал
  Закарпаття прийняло уже більше 100 родин утікачів з Донбасу
  Теги:
  Loading...